BIST 1.519
DOLAR 9,50
EURO 11,03
ALTIN 549,26
HABER /  GÜNCEL

Athena olmasın, nane olsun

Mehmet Ali Erbil'le show yapmaya başlayan Ajdar'ın şarkısının daha şanslı olduğu iddia ediliyor.

Abone ol

Alo RTÜK 188 Hattı'na Athena'nın Eurovision için hazırladığı şarkıları şikayet eden vatandaşlar, Popstar Yarışması'nın ilk elemelerinde ekranlarda görülen ve daha sonra Mehmet Ali Erbil ile show yapmaya başlayan Ajdar'ın "Nane Nane" isimli şarkısıyla yarışmaya katılma önerisi getirdi. Vatandaşlar, "Daha iyi sonuç elde ederiz" dedi.


RTÜK'ün "Alo RTÜK 188 Hattı"na Athena Grubu da şikayet edildi. Şikayetlerde grubun Eurovision yarışması için hazırladığı şarkıların kötü olduğu belirtilirken, yarışmaya, Popstar elemelerine katılan Ajdar'ın "Nane Nane" şarkısıyla katılmanın bile daha iyi sonuç getireceği savunuldu.

ARAPLAR TÜRKLERİ AŞAĞILIYOR

"Alo RTÜK Telefonla Şikayet Hattı"na ilginç şikeyetler gelmeye devam ediyor. Şikayetlerde Kanal 7'de gösterilen bazı çizgi filmlerde Araplar'ın üstün gösterildiği Türkler'in ise aşağılandığı belirtilirken, RTÜK'ten duruma müdahale etmesi istendi. Vatandaşları rahatsız eden programlar arasında "Sihirli Annem Dizisi" de yer aldı. Çocuklarının sihir yapmaya çalıştığını söyleyen vatandaşlar programın ruhsal gelişime de engel olduğu görüşünde birleşti.

Athena'nın Eurovision için hazırladığı şarkıları şikayet eden vatandaşlar, Popstar Yarışması'nın ilk elemelerinde ekranlarda görülen ve daha sonra Mehmet Ali Erbil ile show yapmaya başlayan Ajdar'ın "Nane Nane" isimli şarkısıyla yarışmaya katılma önerisi de getirdi. Vatandaşlar, "Daha iyi sonuç elde ederiz" dedi.

"KURTLAR VADİSİ NEDENİYLE SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ"

Şubat ayında gelen şikayetler arasında ağırlığı "Kurtlar Vadisi" dizisi alırken, dizideki boğaz kesme, kafa koparıp masaya koyma ve çöp kutularında ceset bulma ve küfür sahnelerinin özellikle çocukların ruh sağlığını kötü etkilediği belirtildi. Dizi nedeniyle "Sokağa bile çıkamaz olduk" şikayetleri de sıkça yapıldı.

SEDA SAYAN'A CİN UYARISI İSTEMİ

Seda Sayan'ın programına Mehmet Memiş gibi kişileri çıkararak cin ve şeytan muhabbeti yaptığı kaydedilen şikayetlerde ise, programı izlemeyenlerin bile kanal değiştirirken, bu sözlerden korktukları ifade edildi. Sayan'ın bu nedenle uyarılması istendi.

RTÜK'e gelen diğer şikayetlerde "Ekmek Teknesi" dizisinde içilen sigara, ve Gülse Birsel'in "Avrupa Yakası" dizindeki karakterinde geçen satanist sözcüğü de nasibini aldı. Şikayetlerde yabancı belgesellerin Allah inancını sarstığı ve yayınlanmaması gerektiği de savunuldu.

Kaynak : Hürriyet

ÖNCEKİ HABERLER
Kızılhaç Saddam'ı ziyaret etti
Kızılhaç Saddam'ı ziyaret etti
Kubilay'a dikkat!
Kubilay'a dikkat!
MHP'de kadın dayanışması
MHP'de kadın dayanışması
Mustafa Sarıgül şov yapacak
Mustafa Sarıgül şov yapacak
Star'ın ilk yalan haberi!
Star'ın ilk yalan haberi!
İnternette müthiş tuzak
İnternette müthiş tuzak
Ortadoğu'da kanlı pazar
Ortadoğu'da kanlı pazar
Ali Atıf Bir'in sinirli günü!
Ali Atıf Bir'in sinirli günü!
Cem Uzan'dan düelloya davet
Cem Uzan'dan düelloya davet
Erdoğan, akla karayı seçti
Erdoğan, akla karayı seçti