BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  GÜNCEL

Atatürk posterlerini bakın ne yapmışlar

Muğla'nın Fethiye ilçesinde çöp kutusuna atılan ve Atatürk posteri, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı yazılı panolar için polis ekipleri inceleme başlattı

Abone ol

Cumhuriyet Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi üzerindeki çöp konteynerinin içinde ve çevresinde dersliklerde kullanılan Atatürk posteri, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı'nın yazılı olduğu panolar atıldı.

Vatandaşların durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Çöpteki panoları toplayan polis ekipleri çevrede araştırma başlattı. Çöp konteynerinin etrafında inceleme yapan ekipler, görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu.

screen-shot-2013-03-01-at-12.13.09-pm.png

Bölgede yaşayan vatandaşlar çöp konteynerinin yakınında bulunan bir dershanenin birkaç gün önce kapandığını, panoların bu dershanenin taşındığı sırada atılmış olabileceği belirtildi. Çevre sakinlerinden eski siyasetçi Cem Erkin, olayın bilinçli olarak yapılmadığını umduklarını kaydetti. "Buradaki dershane birkaç gün önce kapandı." diyen Erkin, panoların buradan çıkan eşyalarla birlikte atıldığını tahmin ettiklerini ifade etti.