HABER /  GÜNCEL

Atatürk Havalimanı'nda uçaklar çarpıştı

Atatürk Havalimanı'nda kalkış hazırlığındaki uçak, körükte bulunan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağına çarptı. Kaza sonucu iki uçakta da maddi hasar meydana gelirken, olay yerinde itfaiye ekipleri önlem aldı.

Atatürk Havalimanı'nda kalkış için pist başına ilerleyen Royal Air Moroc Havayolu'na ait yolcu uçağı, körükte bulunan Türk Hava Yolları (THY) uçağına çarptı. Çarpmanın ardından iki uçakta da maddi hasar oluştu.

Atatürk Havalimanı’nda yolcu alımını tamamladıktan sonra kalkış yapmak için piste doğru ilerleyen Air Maroc’a havayollarının İstanbul-Kazablanka seferini yapan uçağı hatalı taksi sonucu kaza yaptı. Hatalı taksi yapan Air Maroc uçağı, bu sırada uçağın sağ kuyruğu yolcu alımına hazırlanan ve 218 nolu körükte bulanan Türk Hava Yollarına (THY) TC-JJZ kuyruk tescilli Boeing 777 tipi, İstanbul-Atina seferini yapmaya hazırlanan uçağının kuyruk kısmına çarptı. Kaza sonucu iki uçakta da maddi hasar meydana gelirken, olay yerinde itfaiye ekipleri önlem aldı. Kaza sonrası sağ kuyruğunda hasar meydana gelen THY uçağının seferden çekileceği, yolcuların başka bir uçakla Atina’ya gönderileceği öğrenildi

ÖNCEKİ HABERLER
Ordu'da sele kapılan vatandaş hayatını kaybetti
Atatürk Havalimanı'nda kaza: THY uçağına çarptı
TSK açıkladı! O teröristler öldürüldü
İsrail tehdit etti: Savaşa gidiyoruz
Sosyal medya devi yanlışlıkla depremi kutladı! Hatasını fark edince özür diledi
ALO 186'yı aramak ücretli mi-kaç para fiyat tarifesi
Yorumlar 3 yorum