BIST 1.880
DOLAR 13,72
EURO 15,50
ALTIN 780,71
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

ASDEP başvuru şartları-2018 sınav tarihi ne zaman?

ASDEP farklı pozisyonlarda çalışmak üzere 3bin yeni personel alacağınız geçtiğimiz günlerde duyurdu. İş sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş ise ASDEP iş başvuru şartlarını merak ediyor. Peki ASDEP iş başvurusu ne zaman başlıyor, ASDEP iş başvuru şartları neler, kimler ASDEP iş ilanına başvurabilir ve Aile Sosyal Destek Programı için sınav yapılacak mı sorularının yanıtı haberimizde.

Abone ol

ASDEP'in 3 bin yeni personel alacağı haberi büyük heyecan yarattı. Kamu personeli olmak isteyen binlerce  vatandaş şimdi ASDEP iş başvurularının başlamasını bekliyor. Peki Peki ASDEP iş başvurusu ne zaman başlıyor, kimler ASDEP iş ilanına başvurabilir, ASDEP iş ilanı şartları neler oldu? ASDEP başvurusu için yazılı ve sözlü sınav yapılacak mı yoksa adaylarda KPSS şartı mı aranacak?

ASDEP 3BİN KİŞİ ALACAK:Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bilgi ve iletişim teknolojilerine ciddi ölçüde yatırım gerçekleştirip, aile bilgi sistemini oluşturduklarını belirterek, "Hane ziyaretlerimizde tespit ve gözlemler sistemde kayıt altına alınacak, böylece ailelerinin ihtiyaçları doğru belirlenecek ve uygun hizmet olarak hızlı dönüşleri sağlanacak" dedi. Bakan Kaya ayrıca, 2018 yılında 3 bin ASDEP personeline istihdam yapılacağını müjdeledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Antalya'nın Kemer ilçesinde Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) eğitim programının kapanışına katıldı. Burada konuşan Bakan Kaya, bakanlık olarak insanı yaşat ki, devlet yaşasın şiarından örnek alarak çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Son 3 ay içerisinde 165 bin hanede 700 bine yakın vatandaşımızı evlerinde ziyaret ettik. Bu sadece son 3 ay içerisinde olan rakamlar. Elbette bu çalışmalar çözüm odaklı sonuç almaya dönük olmak zorunda.

 Bir ülkenin gelişmişliğinin sadece ekonomik gücü ve zenginliğiyle izah edilmediğini kaydeden Kaya, "Gelişmiş bir ülkenin aynı zamanda mutlu birey ve güçlü aile yapısıyla müreffeh bir topluma da sahip olması gerekir. Bu nedenle dezavantajlı kesimler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik sosyal politika uygulamaları son derece önemli. Türkiye olarak son 15 yılda sosyal devlet alanında kaydettiğimiz gelişmelerle adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Hükümetlerimiz döneminde anayasal yasal düzenlemelere gittik, kurumsal kapasitemizi güçlendirdik, sosyal yardımlara ayrılan mali kaynağı çok büyük oranda arttırdık" dedi.

2011 yılından bu yana aile, kadın, çocuk, yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilere yönelik hizmetlerim tek bir çatı altında topladıklarını ifade eden Kaya, "Geride bıraktığımız dönemde toplum ihtiyaçlarını esas alarak geliştirdiğimiz yeni sosyal yardım ve hizmet modellerimizle birlikte daha fazla sayıda dezavantajlı insanımıza ulaştık. Bu kapsamda özellikle engelli, yaşlı, çocuk, kadın ve ihtiyaç sahiplerine, devletin ilgisi ve şefkat elini ulaştırmayı öncülüğümüz olarak gördük" diye konuştu.

DURUMA UYGUN HİZMETLER BELİRLENECEK: ASDEP platformunu Türkiye'de yeni dönemin miladı olarak gördüğünü belirten Kaya, "Bu nedenle bakan olarak göreve geldiğim ilk günden itibaren önemle ele aldığım konulardan biri Aile Sosyal Destek Programını hayata geçirmek oldu. Bugüne kadar yürüttüğümüz hizmetleri bir adım daha ileri götürerek hayatsa geçirdiğimiz ASDEP, devletimizin alandaki yeni gücü olacaktır. Artık ASDEP uygulamamızla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşımız devlete değil, devlet vatandaşımızın ayağına gidecek. Böyle ailelerimizin dezavantajlı kesimlerin sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını bizzat yerinde tespit edecek ve durumlarına uygun olan hizmetlerden yararlanmalarını sağlayacağız" ifadelerini kaydetti.

3 BİN YENİ PERSONEL ALINACAK: 2016 ve 2017 yılında toplamda 3 bin ASDEP personeline istihdam sağladıklarına dikkat çeken Kaya, 2018 yılında da istihdam sağlayacaklarını açıklayarak, şunları söyledi:

"ASDEP'in en önemli unsuru hiç şüphesiz, yeterli sayıdaki personelidir. 2016 yılında bin 500, 2017 yılında da bin 500 olmak üzere toplam 3 bin ASDEP personelinin istihdamını sağladık. 2018 yılında da 3 bin ASDEP personelini istihdam etmeyi planlıyoruz. Son 3 ay içerisinde 165 bin hanede 700 bine yakın vatandaşımızı evlerinde ziyaret ettik. Bu sadece son 3 ay içerisinde olan rakamlar. Elbette bu çalışmalar çözüm odaklı sonuç almaya dönük olmak zorunda. Yola çıkarken varmak istediğimiz hedefin insanımızın yüzündeki tebessüm olduğunu unutmamalıyız. Çözüm getirmeye insanımızın yüzünü güldürmeyen çaba hiçbir zaman bizi hedefimize ulaştıramaz.

ÖNCEKİ HABERLER
Berat Albayrak'tan flaş KKTC sözleri!
Berat Albayrak'tan flaş KKTC sözleri!
Şişli'de kavga: Ortalık savaş alanına döndü
Şişli'de kavga: Ortalık savaş alanına döndü
300 koyun dağıtımı ne zaman 500 bin damızlık yola çıktı
300 koyun dağıtımı ne zaman 500 bin damızlık yola çıktı
Şoförün hakaret ettiği ettiği şehit annesi konuştu
Şoförün hakaret ettiği ettiği şehit annesi konuştu
NATO'dan Türkiye'ye Afrin desteği!
NATO'dan Türkiye'ye Afrin desteği!
E okul öğretmen giriş sayfası-yönetim bilgi sistemi
E okul öğretmen giriş sayfası-yönetim bilgi sistemi
Enis Berberoğlu için mahkemeden flaş karar!
Enis Berberoğlu için mahkemeden flaş karar!
Başbakan'dan bir rest daha! 'Bu sefer sert kayaya çarptınız'
Başbakan'dan bir rest daha! 'Bu sefer sert kayaya çarptınız'
Türkiye'ye roket fırlatan sivil kıyafetli teröristler böyle vuruldu
Türkiye'ye roket fırlatan sivil kıyafetli teröristler böyle vuruldu
Kılıçdaroğlu'ndan sert ABD çıkışı: Asla kabul etmiyoruz
Kılıçdaroğlu'ndan sert ABD çıkışı: Asla kabul etmiyoruz