BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

AÖF sınav giriş belgesi alma TC ile sorgulama

AÖF sınavı bu haftasonu 24-25 Kasım'da 2 oturumla yapılacak. Eğitim hayatına açık üniversiteden devam eden adayların gireceği AÖF vize sınavı için giriş yerleri açıklandı. AÖF güz dönemi vize sınavı giriş yerleri sorgulaması ve sınav giriş belgesi çıktısı alma ekranı haberimizde.

Abone ol

AÖF sınav giriş belgesi alma sayfası yayına açıldı. Bu haftasonu 24-25 Kasım'da yapılacak olan AÖF güz dönemi vize sınavı giriş yerleri sorgulaması haberimizde. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan AÖF sınav yerleri, 19 Kasım 2018 tarihinde AÖF'ün otomasyon sayfasında açıklandı. Sınava ilk kez girecek öğrenciler için üniversite 'sınavda nelere dikkat edilmeli' içeriğini yayınladı.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ:  Açıköğretim AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. ttps://www.anadolu.edu.tr/acikogretim giriş belgelerine ise buradan ulaşabileceksiniz.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAKİÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAV TARİHLERİ 2018-2019

Güz dönemi vize sınavı 24 Kasım 2018 tarihinde başlıyor, 25 Kasım 2018 tarihinde sona eriyor.

Güz dönemi final sınavı 12 Ocak 2019 tarihinde başlıyor, 13 Ocak 2019 tarihinde sona eriyor.

Bahar dönemi vize sınavı 13 Nisan 2018 tarihinde başlıyor, 14 Nisan 2019 tarihinde sona eriyor.

Bahar dönemi final sınavı 25 Mayıs 2019 tarihinde başlıyor, 26 Mayıs 2019 tarihinde sona eriyor.

AÖF GÜZ DÖNEMİ SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE: Sınav merkezi tercihi, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınavlar için geçerli olur. Bu nedenle öğrenciler, sınav merkezi tercihi yaptırırken aşağıda verilen tarihleri ve açıklamaları göz önünde bulundurmalıdırlar. Güz Dönemi Ara Sınav:   8 Ekim 2018  (son tarih)  Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

AÖF'TE ÜSTTEN DERS ALMANIN ŞARTLARI NELER: AÖF'te bazı değişiklikler yapıldı. Dönem derslerini geçemeyen öğrenciler diğer dönemlerden ders alabilecek mi? AÖF'te üstten ders almanın şartları neler?Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı. Yönetmelik değişikliği ile Lisans programlarında 1 inci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 5 inci ve 7 nci yarıyıllardan; 2 nci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 6 ncı ve 8 inci yarıyıllardan; 3 üncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 7 nci yarıyıldan; 4 üncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci ise 8 inci yarıyıldan ders alamayan öğrenciler, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II derslerini alabilecek 

ÖNCEKİ HABERLER
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’dan akaryakıt açıklaması
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Inter Ozan Kabak'ı istiyor
KYK burs ne zaman yatacak ayın kaçında ilk ödeme günü?
Tolgay Arslan transferini duyurdular
Dolar ve altında son durum
Bütün çalışanları ilgilendiriyor Yargıtay'dan bomba gibi 'fazla mesai' kararı
Demir hindi meyvesinin faydaları nedir nasıl tüketilir?
2. sayfadaki Gülşen Yüksel evli mi eşi Metin Salt kimdir mesleği
Toplu seks partisine tam 1000 kişi katılacak yer ve tarih gizli
Yorumlar