BIST 8.087
DOLAR 28,91
EURO 31,38
ALTIN 1.893,51
HABER /  GÜNCEL

Anne katillerinin davası sonuçlandı

İzmir'de annelerini 24 yerinden bıçaklayarak öldüren kızların cezası belli oldu

Abone ol

Türkiye'yi sarsan anne cinayetinde karar çıktı. İzmir'de geçen yıl annelerini Gülseren Süngü'yü (39) elektroşok cihazıyla bayıltıp 24 yerinden bıçaklayan iki kız kardeşten Ş.P.(19) 20 yıl, B.P. (17)10 yıl ceza verildi.

DAYILARI ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Karşıyaka 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına, tarafların avukatlarının yanı sıra, öldürülen Gülseren Süngü’nün babası Kasım Süngü ile kardeşi Mehmet Süngü katıldı. Mahkeme başkanının son sözlerini sorması üzerine ilk olarak dayı Mehmet Süngü söz aldı ve yeğenlerinden şikayetçi olduğunu ve en ağır cezayı almalarını istediğini söyledi. Ardından da dede Kasım Süngü söz aldı, o da yine torunlarından şikayetçi olduğunu ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti. 

AVUKAT 'KASIT YOK' DEDİ

Sanık kız kardeşlerin avukatları da olayın, meşru müdafaa sınırları içerisinde işlenmiş olmasından dolayı kasıt yokluğu nedeniyle beraatlarını talep etti. 

KARDEŞİMİ KORUMAK İÇİN YAPTI

Mahkeme başkanının son sözünü sorduğu kız kardeşlerden Ş.P., “Ben kardeşimi korumak için yaptım. Bize annemden başka kimse bakmazdı eğitimimiz için yanında kalıyorduk. Onu öldürme gibi bir kastımız olamaz. Ama kardeşimi koruduğum sırada olaylar yaşandı. Olayların bu noktaya geleceğini düşünemezdik" dedi. 

ANNEM BIÇAK ALIP BİZE SALDIRDI

Küçük kardeş B.P. ise, "Korkuyla, şokla ne yaptığımı bilmiyordum. Ablama katılıyorum. Annem mutfaktan bıçak alıp bize saldırınca, öldüreceğini düşündük. Kendimizi savunmak istedik. Ben de olayların bu noktaya geleceğini düşünmedim" diye konuştu.

CEZALARI BELLİ OLDU

Mahkeme Başkanı Mehmet Özcan, kız kardeşlerden Ş.P.’nin 20 yıl, kardeşi B.P.'nin ise 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.