HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ankara Yenimahalle yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri

YENİMAHALLE ilçesinde 2019 yerel seçimini kim kazandı sorusunun yanıtı ortaya çıkıyor, Ankara Yenimahalle 31 Mart seçim sonuçları AA canlı yayın verileriyle geliyor.

Abone ol

Ankara Yenimahalle ilçesinde yerel seçimlerde belediye başkanını belirlemek için halk erken saatlerde sandık başına gitti. Yenimahalle yerel seçim sonuçları büyük bir merak konusu olurken ittifakların alacağı oy açısından da önemli. 31 Mart Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerinde partiler ittifaka giderken ilçelerde tablo biraz daha farklı oldu. Yenimahalle için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdü.

Yenimahalle canlı seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Ankara genelinde olduğu gibi Yenimahalle ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Yenimahalle seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten Ankara Yenimahalle yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Ankara ve Yenimahalle ilçesi canlı 2019 yerel seçim sonuçları - tıklayın

2014 Yenimahalle seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Yenimahalle Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Ankara Yenimahalle Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Türkiye 2019 yerel seçimleri
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı. 

Büyükşehirler

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'daki seçmenler, "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy kullandı. 

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verildi. Köylerde ise "il genel meclisi üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar meclisi" için oy atıldı.

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli oldu. Oy pusulaları tek zarfa konuldu. 

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Eyüp seçim sonuçları 2019 - Eyüp yerel seçim sonucu
Ankara Şereflikoçhisar yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri
İstanbul Esenyurt 2019 seçim sonuçları - Esenyurt yerel seçim sonucu
Ankara Sincan 2019 yerel seçim sonuçları
Esenler seçim sonuçları 2019 - İstanbul Esenler yerel seçim sonucu
Benan Mahmutyazıcıoğlu kimdir eşi Ece Erken ile sevgili çıktı!
Yorumlar