HABER /  GÜNCEL

Ankara merkezli FETÖ operasyonu binlece polis var

Ankara Merkezli 76 ilde FETÖ operasyonu başlatıldı. 1112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Merkezli 75 ilde FETÖ operasyonu başlatıldı. Bin 112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonun 2010 yılındaki komiser yardımcılığı sınavıyla ilgili olduğu öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, soruşturma kapsamında, 2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda, FETÖ/PDY üyelerinin yazılı sınav öncesi eriştiği soruları örgüt üyelerine verdiklerinin tespit edildiği belirtildi.

Sınav sorularını aldığı saptanan bin 112 kişi hakkında operasyon planlandığı, bu kapsamda şüphelilere ait bilgi ve delillerin 75 kente gönderildiği bildirildi. Operasyon öncesi bu illerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) görevlilerine, KOM Daire Başkanlığı'nda da ayrıca bilgi ve eğitim verildiği kaydedildi.

130'U AKTİF GÖREVDE
Şüphelilerden 130'unun aktif görevde olduğu belirtildi. Başkentte de sınav sorularını alarak, komiser yardımcısı olan 45 şüpheli hakkında, Ankara dahil 16 ilde bugünden itibaren gözaltı kararı verildiği, FETÖ şüphelilerinin işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü'nce sürdürüldüğü açıklandı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Mars'a yolculuk sağlayacak olan şirketin iflas ettiği duyuruldu
İstanbul'daki köprüler Epilepsi Günü için mora büründü
Diyarbakır Lice'de terör operasyonu
BUDO ve İDO'da sefer iptalleri
İstanbul'da bir iş yeri önüne bırakılan EYP patladı
Yasak Elma'da izleyicilerden tepki alan erotik sahnesi
Yorumlar 2 yorum