BIST 4.605
DOLAR 18,83
EURO 20,16
ALTIN 1.132,26
HABER /  GÜNCEL

Altuğ Verdi aslen nereli kaç yaşında eşi Leyla Verdi ve çocukları kimdir?

RİZE il Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin ölümü başta ailesi olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğdu polis memuru İsmail Hakkı Saraçoğlu tarafından makam odasında şehit edildi. Henüz 46 yaşında olan Altuğ Verdi eşi Leyla Verdi ile evliydi. Çiftin kız çocukları vardı.

Abone ol

RİZE İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kendi gibi polis olan İsmail Hakkı Saraçoğlu tarafından makam odasında şehit edildi. Henüz 46 yaşında olan Altuğ Verdi, Rize'de çok sevilen ve başarıları ile takdir toplayan biriydi. Bugün makam odasına giren ve trafik polisi olan İsmail Hakkı Saraçoğlu tarafından şehit edildi. Peki İsmail Hakkı Saraçoğlu neden Altuğ Verdi'yi şehit etti, isteği neydi? Polis memuru görev yerinin değiştirilmesini istedi Altuğ Verdi de bunun olmayacağını söyleyince odada arbede çıktı. Daha sonra kahreden şehit haberi geldi. Makam odasında Altuğ Verdi şehit oldu. Makam odasında bulunan personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal'ı silahla vurdu.

Leyla Verdi ile evli olan Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin mutlu bir evliliği vardı. Eşi Leyla Verdi ile sosyal sorumluluk projelerinde her zaman en önde olan Altuğ Verdi'nin bir kız çocuğu var. 

46 yaşında olan Altuğ Verdi eşi Leyla Verdi ile evliydi. Çiftin kız çocukları vardı.

ALTUĞ VERDİ KİMDİR: Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur.1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.


Ayrıca, Sayın İl Emniyet Müdürümüz ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.Sayın Müdürümüz, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.