HABER / EKONOMİ

Altın fiyatları bir anda parlayabilir (Çeyrek altın fiyatı 17 Mayıs 2017)

Altın fiyatları bir anda parlayabilir. Doktor Kıyamet'in altın yorumlarının konuşulduğu bugün çeyrek altın fiyatı 233 lira seviyesinden işlem görüyor. Uluslararası piyasada altın ons fiyatı ise 2 haftanın zirvesinde.

Güne yükselişle başlayan gram altın, 142 liranın üzerinde işlem görüyor. Çeyrek altın 233 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatındaki yükselişin etkisiyle dün 141,6 liraya seviyesine kadar çıkan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,28 değer kazancıyla 140,7 liradan tamamladı.

Gram altın, dolar/TL'deki değer kazancına paralel bugüne yükselişle başlamasının ardından 142,6 liradan işlem görüyor.

Kapalıçarşı'da çeyrek altın 233, Cumhuriyet altını 952 liradan alıcı buluyor.

ONS ALTIN İKİ HAFTANIN ZİRVESİNE ÇIKTI

Küresel piyasalarda siyasi risklerin yeniden gündeme gelmesiyle altına talep artarken, altının ons fiyatı 1.244,96 ile yaklaşık iki haftanın en yüksek seviyesini gördü.

Uzmanlar, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya'ya özel bilgileri sızdırma iddiasının yatırımcıları güvenli liman olan altına yönlendirdiğini belirtiyor.

ALTIN BİR ANDA PARLAYABİLİR

Faber altın ve diğer metallerin durumu ile ilgili olarak da yorum yaptı. Merkez bankalarının bastıkları paranın şu ana kadar Apple, Amazon, Google, Tesla ve benzeri hisselere ve Bitcoin gibi sanal kurlara gittiğini belirten Faber henüz değerli metallere bir giriş olmadığını, bu enstrümanlarda kırılma yaşanınca altın ve diğer değerli metallerin parlamasını beklediğini söyledi.

Yorumlar