BIST 11.065
DOLAR 33,05
EURO 36,02
ALTIN 2.562,20
HABER /  GÜNCEL

Alparslan Kuytul hakkında flaş gelişme!

Furkan Vakfı operasyonu kapsamında tutuklanan vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul, güvenlik gerekçesiyle Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi'ne, diğer 5 tutuklu ise İzmir Ödemiş cezaevine nakledildi. Savcının serbest kalan 20 kişi için tutuklanma itirazı reddedildi.

Abone ol

ADANA'da polisin Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na düzenlediği operasyonda gözaltına alınıp, tutuklanan vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul, güvenlik gerekçesiyle Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildi.

KUYTUL BOLU'YA, DİĞERLERİ ÖDEMİŞ'E: Tutuklandıktan sonra Adana Kürkçüler Cezaevi'ne konulan Kuytul, güvenlik gerekçesiyle Bolu F Tipi Cezaevi'ne, Taha Yasin D., İdris B., Erol A. ve Ali A.'nin ise İzmir Ödemiş Cezaevi'ne gönderildi.

SAVCININ TUTUKLAMA TALEBİNE RED: Bu arada, Cumhuriyet Savcısı da ev hapsi alan ve adli kontrol şartıyla serbest kalan 20 kişinin tutuklanması için mahkemeye itirazda bulundu. Ancak mahkeme savcının bu talebini reddettiği ifade edildi.

Alpaslan Kuytul’un gözaltı fotoğrafları kelepçe takıldı mıAlpaslan Kuytul’un gözaltı fotoğrafları kelepçe takıldı mıAlpaslan Kuytul’un gözaltı fotoğrafları kelepçe takıldı mıAlpaslan Kuytul’un gözaltı fotoğrafları kelepçe takıldı mıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

NEYLE SUÇLANMIŞLARDI?: Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 'Vakıf faaliyeti adı altında, kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü' iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na operasyon düzenlenmişti.

30 Ocak'ta Adana, Niğde ve Elazığ'da 33 adrese eş zamanlı yapılan baskınlarda 28 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden, kurucu başkan Alparslan Kuytul ile Taha Yasin D., İdris B., Erol A. ve Ali A. tutuklandı, 6 kişiye ev hapsi verilirken, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.