BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Alman dergisine Türkiye'yi şikayet etti

CHP lideri, Alman dergisi Focus'a konuştu, Türkiye'de can ve mal varlığının olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, Alman turistlere Türkiye konusunda da uyarılarda bulundu.

Abone ol

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu,  Almanya'da yayın yapan Focus dergisinden Frank Nordhausen'ın sorularını yanıtladı. Türkiye'yi yerden yere vuran  CHP Lideri, ülkede can ve mal güvenliğinin olmadığını söyledi.

 Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir kamuoyu yoklamasına göre Almanların yüzde 90'ı şu sıralar  Türkiye'ye seyahat etmek istemiyor çünkü mesela yanlış bir tişört veya yanlış bir şaka yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korkuyu duymakta haklılar mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"GÜVENLİK GARANTİSİ YOK"

"Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır  Türkiye'de halihazırda hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum, ne canınız ne de mal ve mülkünüz için. Devlet elbette terör organizasyonlarının propagandasına karşı önlemler almalıdır. Maalesef yasaların geçerli olmadığı ve adaletsiz bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın güvenini yeniden kazanmak için  Türkiye acilen normale ve demokrasiye geri dönmek zorunda."

"2019'DA ERDOĞAN İKTİDARINA SON VERECEĞİZ"

2019 yılında Erdoğan'ı devirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden  CHP Lideri, "Demokrasiden yana olan bütün güçleri bir araya getireceğiz ve Erdoğan'ı iktidardan indireceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz" dedi.

AVRUPA'DAN DESTEK İSTEDİ

Türkiye'nin demokrasisini güçlendirmesi için  Avrupa'nın desteğine ihtiyaç duyduğunu anlatan  Kılıçdaroğlu,"AB'nin demokrasimizi güçlendirebilecek ve  Avrupa standartlarının uygulanmasına yardımcı olacak her türlü katkısı önemlidir. Neticede  Türkiye belli yükümlülükler üstlendi, bunları şimdi yerine getirmesi gerekiyor" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
'Yeni bir devlet kuruyoruz' diyen Oğan'a bir tepki de AK Parti'den!
Isparta'da dehşet: 2 kişi cinayete kurban gitti!
Trump'ın skandal tweetleri tuvalet kâğıdı oldu!
Bakan müjdeyi verdi: Paran yoksa gel...
Sarıklı ve sakallı polis hakkında şoke eden gelişme!
Düzce'de feci ölüm kestiği ağacın...
Adana'da adliye önünde dehşet anları
Yol verme kavgasında bacaklarından vuruldular
Bahçeli'den 'yeni devlet kuruyoruz' açıklamasına sert tepki
Belçika'da Türk asıllı bakandan tepki çeken Türkiye kararı
Yorumlar 20 yorum