BIST 1.391
DOLAR 8,73
EURO 10,37
ALTIN 497,72
HABER /  GÜNCEL

Akşener'den ittifak açıklaması! 9 Büyükşehir için...

CHP'yle İYİ Parti arasında ittifak olacak mı? İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup çıkışı bu soruya yanıt verdi. Akşener; ''9 Büyükşehir için çalışma yürüyor ama ‘henüz şöyle bir sonuç vardır’ deme imkanımız yok” açıklamasında bulundu.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “9 Büyükşehir için çalışma yürüyor ama ‘henüz şöyle bir sonuç vardır’ deme imkanımız yok” dedi. Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Akşener, yerel seçimlere yönelik olarak CHP ile 9 Büyükşehirde görüşüldüğünü hatırlatan gazeteciye, “Bizim görüşmelerimiz sürüyor. Bir pazarlık söz konusu değil. 17 Büyükşehir referandumda ‘hayır’ oyu vermişti. 3’ü Güneydoğudaki illerimizdi. Cumhuriyet Halk Partisi, ‘4 Büyükşehiri alacağız’ diye kanaat belirtti. 9 Büyükşehir için çalışma yürüyor ama ‘henüz şöyle bir sonuç vardır’ deme imkanımız yok” açıklamasında bulundu. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi şartının olduğu iddialarını hatırlatan gazeteciye Akşener, “Herhangi bir şart ileri sürerek masaya oturma alışkanlığında olan bir şahıs değilim. Sadece Ankara ile ilgili olarak bir tarifim var. MHP ile AK Parti arasındaki ittifak yüzde 11 MHP oy aldı, AK Parti yüzde 42 oy aldı, dört kat fark var aralarında. Bizim oyumuz yüzde 10, CHP’nin oyu yüzde 22. Ona göre hakkaniyetli bir çalışma olabileceğine inanıyorum. 5 milyon insan bize oy verdi” ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu ile ikinci bir görüşme olup olmayacağına ilişkin soru üzerine Akşener, “Bugün Sayın Kılıçdaroğlu Almanya’ya gidecek. Dönüşünde bir görüşme yapacağız. Ondan sonra ne olacağına karar vereceğiz” şeklinde konuştu. 

ÖNCEKİ HABERLER
700 bin Euro’luk Diagne Fener’i ezdi geçti
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
AK Parti Grubu'nda dikkat çeken detay
ABD Başkanı Trump kendini Elvis Presley'e benzetti
İddaa ihalesi için tek şirket teklif verdi
Erdoğan'ın açıklayacağı 20 belediye başkan adayından 15'i belli oldu
Uğur İbrahim Altay aslen nereli eşi ve 3 çocuğu kimdir?
Hamile ve küçük çocuklar için BM'den 9,2 milyon dolarlık yardım
Ayhan Gider aslen nereli eşi ve çocukları kimdir
Galatasaray basketbol takımına transfer yasağı!
Yorumlar 1 yorum