BIST 11.139
DOLAR 33,10
EURO 36,07
ALTIN 2.582,71
POLİTİKA

AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Güney Amerika ziyareti dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda konuştu. Erdoğan, 'AK Parti'nin İStanbul adayı Binali Yıldırım mı?' sorusuna ilk kez cevap verdi

G20 Zirvesi için gittiği Arjantin'den sonra Paraguay ve Venezuela'yı da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Erdoğan burada düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Erdoğan, "AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım mı?" sorusuna ilk kez cevap verirken, İstanbul'daki ilçe belediye başkanlarının büyük bölümünün değişeceğini söyledi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

- G20'de terörle mücadelede samimiyetin altını çizdik...

- Cumhurbaşkanı seviyesinde Paraguay ve Venezuela'ya ilk resmi ziyareti gerçekleştirdik.

 - Paraguay'ın dost olduğunu gördüm, ilgileri memnun etti. Türkiye'de büyükelçilik açacaklarını söylediler. Aynı hassasiyeti biz de göstereceğiz. 

- G20 Zirvesi'ndeki ikili görüşmelerde gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi çokça konuşuldu.

- (Bahçeli ile ne zaman görüşecekler) Sayın Bahçeli ile bir araya gelmemiz kaçınılmazdır. Yurtdışından Mehmet Özhaseki ile telefonla görüşmelerimiz oldu. Yarın bir gün yüz yüze görüşeceğiz. Teknik çalışmaları nereye kadar getirdiler ondan ayrıntılı dinleyeceğiz. Bazıları rahat durmaz, durmadan karıştırma çabası içine girer. Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur ittifakını diri tutmamız gerekiyor" dedi. 

Sitene Ekle