BIST 4.849
DOLAR 19,18
EURO 20,90
ALTIN 1.219,23
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Partili Bülent Turan : 'Olmaz ya AK Parti düşük oy aldı...'

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Abone ol

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bu seçimlerde İstanbul, Ankara rüyaları görüyorlar ama göreceksiniz millet belediyeciliği bilmeyen, kendi aralarındaki nifaktan başka hiçbir iddiaları olmayan insanlara oy vermeyecek." dedi.

AK Parti çok düşük oy alırsa... 

Bülent Turan şunları söyledi:
-"Olmaz ya AK Parti çok düşük oy aldı, Türkiye'nin, Suriye başta olmak üzere, bütün uluslararası krizlerde masaya oturduğunda eli daha zayıf olacak. Tam aksine çok büyük oy aldı, Suriye başta olmak üzere bütün siyasi ve ekonomik krizlerde Türkiye bunu aşmaya, diğer liderlerle görüşmeye çalışırken, çok daha güçlü halk desteğinin verdiği bir psikolojiyle masaya oturacak. Bu yüzden biz meseleye beka sorunu olarak bakıyoruz."

"Yıldırım ve Özhaseki farkla kazanacak"

Turan, yerel seçimlerde her ilin kıymetli olduğunu ancak İstanbul ve Ankara'nın nüfus yoğunluğu, ekonomik ve siyasi güçleri değerlendirildiğinde çok daha kıymetli hale geldiğine değindi.

İstanbul'un, kötü bir belediyecilik sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eliyle değişip dönüştüğü için bu dönemin daha özel değerlendirildiğini,  Ankara'ya da bu şekilde baktıklarını belirten Turan, şunları söyledi:

"Nasıl Sayın Kılıçdaroğlu her seçimde 'Birinci olacağım. Oyumu artıracağım' dedi ancak tam aksine 14 seçimde sürekli kaybetti ve oylarını düşürdü. Bu seçimlerde de İstanbul, Ankara rüyaları görüyorlar ama göreceksiniz millet belediyeciliği bilmeyen, kulisten, kendi aralarındaki nifaktan başka hiçbir iddiaları olmayan insanlara oy vermeyecek. Tam aksine Haliç'i temizleyen, havayı temizleyen, çöpleri temizleyen, suyu getiren bu ekibe destek olacaktır hatta büyük bir oy farkıyla AK Parti'yi tercih edecektir diye düşünüyorum. Çünkü iki şehirde de çok kıymetli adaylarımız var. Tecrübesi, yaşı ve eğitimiyle, bu davadaki hizmetleriyle bilinen insanlarımız. Cumhur İttifakı'nın iki kıymetli adayı hem Sayın Yıldırım hem de Sayın Özhaseki büyük bir oy farkıyla kazanacaklar."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Son anketler bomba 5 ankete göre İstanbul ve Ankara'yı kim alacak?
Foto Galeri Son anketler bomba 5 ankete göre İstanbul ve Ankara'yı kim alacak? Galeriye Gözat