BIST 1.342
DOLAR 7,87
EURO 9,38
ALTIN 457,86
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'den son dakika Brunson açıklaması

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, rahip Brunson'un serbest bırakılmasıyla ilgili konuştu. Çelik, "Türkiye dayatmalara teslim olmamıştır. Dayatmalar karşısında serbest kaldı eleştirisi temelsiz" dedi.

Abone ol

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Adana'da gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. ABD'li rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili konuşan Çelik, şunları söyledi:

DAYATMALARA PRİM VERMEMİŞTİR
"Bu safhada yargısal akış tamamlandı ama diğer aşamalar devam edecek. Ortaya çıkan eleştirelerin ortak noktası nedir? 'Bir dayatma söz konusu olduğu ve bu dayatma neticesinde serbest bırakıldığı' şeklindedir. Bu sürecin iyi takip edilmemesinden kaynaklanan bir yaklaşım.
Tüm bu dayatmalara, tehditlere, haddini aşan tüm ifadelere karşı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir makamı buna prim vermemiştir."

DIŞARIYLA BİRLİKTE SAF TUTUYORLAR
Brunson kararı sonrası muhalefetin hükümeti sorumlu tutan açıklamalarına tepki gösteren Çelik, "Türkiye'de maalesef bu tip olaylar olduğunda muhalefetin belli kesimleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni savunmak yerine derhal dışarıyla birlikte saf tutuyorlar." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Orhan Gencebay'dan Arda-Berkay kavgasına yorum!
Savcılık itiraz etti PKK'ya destek sağlandığı öne sürülen iş adamı tutuklandı
Ayşe Böhürler yazdı genç kızların kariyer planı: Zengin koca
Brunson çifti bu sözlerle Türkiye'ye veda etti
Başkan resmen açıkladı: Beşiktaş'a sattık
Koronavirüs aşısında skandal! Astrazeneca itiraf etti: Aşı çalışmalarında hata yaptık
Yorumlar 63 yorum