BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti ve MHP'nin adaylarını geri çekeceği iller

Cumhur ittifakı görüşmeleri sürüyor. AK Parti ve MHP arasında ittifak yapılan illerin sayısında artışa gidiliyor. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya detayları bugünkü köşesinde paylaştı.

Abone ol

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Cumhur İttifakı kapsamında önceki gün bir araya gelmişti.

Yeni ittifak alanları masaya yatırıldı ve hangi illerde aday değişimine gidileceği konusu ele alındı. Görüşmeye ilişkin ayrıntıları Habertürk yazarı Muharrem Sarıya bugünkü yazısında aktardı.

KARS VE IĞDIR'DA MHP
"Bu kapsamda Çanakkale, Edirne, Bilecik’te MHP adayının geri çekilip, AK Parti adayı ile yola devam konusunda görüş birliğine varıldı.

Aktarıldığına göre MHP, Bilecik ile birlikte büyük ilçeler Bozüyük ve Pazar’da da adayını çekecek; buna karşın AK Parti de aynı ilin bazı ilçelerindeki adaylarını göstermeyip MHP adayını destekleyecek.

Kars ve Iğdır’da ise AK Parti’nin aday göstermeyip, MHP adayı ile yola devam edilmesi planlanıyor.

Bununla birlikte, Ağrı, Bartın, Bolu, Yalova, Siirt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Giresun, Hakkari ve Şırnak ile bunların ilçelerinde de yine ilan edilen adayların geri çekilerek, güçlü olan partinin adayıyla devam edilmesi öngörülüyor."

Muharrem Sarıkaya'nın yazısının tamamı

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
14 Şubat evde bakım parası yatan iller bugün 39 oldu yeni liste
ABD Temsilciler Meclisi'nde Trump'a Yemen darbesi
Romantik sevgililer günü mesajları kısa 14 Şubat sözleri
İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri
Dolar yükselmeye başladı işte 14 Şubat dolar kuru
Siirt'te üretilen 'Bıttım'a Türkiye'den yoğun talep Koronavirüs satışları patlattı
Yorumlar