BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti Bursa adaylığı için adı öne çıkan isim

AK Parti Bursa adayı merak konusu oldu. 2019 yerel seçimler öncesi kulislerde bazı illerde öne çıkan adayları Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür kaleme aldı.

Abone ol

Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlerle ilgili bütün partiler sahada ve o illeri alabilecek popüler adayın kim olacağını tespite çalışıyor. üç büyük şehir dışında Anadolu'daki kritik illerdeki adayların kim olacağı merak konusu oldu.

BURSA'DA FARUK ÇELİK İSMİ: Mahmut Övür, "Kritik iller yerel isimler" başlığıyla yayımlanan yazısında adı öne çıkan adayları aktardı. Övür, "Bursa'dan başlayalım. Bursa'da AK Parti adayı olmak için adı geçen çok sayıda isim var. İlk sırada eski bakan Faruk Çelik geliyor. İstekli olduğu söyleniyor ama bu istek onu başkanlığa taşır mı belli değil" diye yazdı.

MENDERES TÜREL İLE DEVAM: Övür, ayrıca Antalya'da mevcut belediye başkanı Menderes Türel ile yola devam edileceğini yazdı.

MANİSA'DA AK PARTİ-MHP İTTİFAK MI OLACAK?: "MHP, elinde tuttuğu üç büyükşehirden Adana ve Mersin'de kimleri aday göstereceğini açıkladığı halde Manisa'yı açıklamadı" ifadesini kullanan Övür, şöyle devam etti:

"AK Parti'de ise çok sayıda adaydan söz ediliyor: Selçuk Özdağ, Murat Özbatur ve Recai Berber gibi. Ama yerelde ilgi çeken isim, Yunus Emre İlçe Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi. Araştırmacılar, Ege bölgesinde olası bir AK Parti-MHP ittifakının diğer bölgelere göre daha etkili olacağından söz ediyor."

Mahmut Övür'ün yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Ümit Özat: Fenerbahçe'ye hoca olma hayalim var
Eski ABD Savunma Bakanı Hagel'dan İran itirafı!
KYK yurt başvurusu ne zaman Başbakanlık resmi başvuru ekranı
Yabancı futbolcuya döviz, yerli futbolcuya TL
5 Ekim evde bakım maaşı yatan iller güncel il sorgulaması
ABD direkt olarak YPG ile anlaştı! Teröriste tıp merkezi kuracak
Bakırköy’de aracını yayaların üzerine sürmüştü! İfadesi şoke etti
UEFA Avrupa Ligi'nde gecenin toplu sonuçları
Meral Akşener'den Bahçeli'ye bomba cevap!
Bakanlık, İmar Kanununda kritik değişikliğe hazırlanıyor
Yorumlar 16 yorum