YAZARLAR

AK Gençlik troll siyasetinden kurtuluyor mu?

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı olan Zafer Çubukçu'nun yerine Yeni Şafak haber sitesinin yazarlarından Abdurrahim Boynukalın getirildi.

Gençlik vurgusunu her daim taze tutanAK Parti'de Gezi'den bu yana siyaset bir anlamda trollere emanetgidiyordu.

Twitter'ın etkinliğinin de tetiklediği bu "troll"siyaseti özellikle AK Gençlik arasındabir virüs gibi yayıldı. Oysa AK Parti'nin ehemmiyetleüzerinde durduğu ve vaad ettiği "gençlik" budeğildi.


Fikirleriyle, duruşuyla, icraatleriyle"2023" hedeflerini omuzlayacak ve bunuhakkaniyetle yapacak bir gençlik arzu edilse de gelinen nokta çokdaha farklı oldu.

Twiter'dan bakan ve milletvekillerine ayar vermeye kalkan, küfür vehakaretten imtina etmeyen, daha çok saldırgan bir genç kitleylekarşı karşıya kalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kastettiği"dindar gençlik" bu olmasa gerek. Neticede Twitter goygoyuylanereye kadar?


AK Gençliği hepten bu troll siyasetinin içinehapsetmek haksızlık olur elbette. Fakat bugün akgençlikdenilince ilk akla gelen "troller"se bunun nedenini iyi tahliletmek gerekir. 

AK Parti de bunun böyle gitmeyeceğini anlamışolmalı ki (en azından ben öyle ümid ediyorum) "YeniTürkiye" söylemiyle birlikte yeni bir gençlikyapılanmasının içine girdi. Parti bu zamana kadar ki "gençlik"vurgusunu daha aktif bir şekilde fiiliyata geçirmeyi planlıyor.Kendi kadrolarında bilinçli ve aktif gençlik yetiştirmekonusunda atılan adımlarla tabandaki gençliği de canlandırmayıhedefleyen AK Parti'de sessiz sedasız bir değişimyaşandı. 

AK GENÇLİĞE YENİBAŞKAN 
 
AK Parti Genel Merkez Gençlik KollarıBaşkanı olan Zafer Çubukçu'nun yerine Yeni Şafak haber sitesininyazarlarından Abdurrahim Boynukalın getirildi. Gezisürecinden bu yana ciddi eleştiriler alan Zafer Çubukçu iseBaşbakanlık Müşaviri oldu. 
 
Son zamanlarda isminden sıkça bahsedilenAbdurrahim Boynukalın, Londra'da medya ve iletişim konusunda masteryaptı. 2010-2013 arasında Kırıkkale  Üniversitesi'ndearaştırma görevlisi olarak çalışan Boynukalın, önce Milatgazetesinde yazdı ardından da yenişafak.com.tr'de yazarlık yapmayabaşladı.

AK Parti, MTTB'de de görev yapmış olan AbdurrahimBoynukalın'la birlikte hedeflediği yeni gençlik yapılanması içindüğmeye basmış görünüyor. 
 
GÜLDAL AKŞİT GÖREVDENAYRILDI
 
AK Parti Merkez'de görev değişimi gençlikkollarıyla sınırlı kalmadı. AK Parti Merkez Kadın KollarıBaşkanı Güldal Akşit bugün yapılan istişare toplantısında görevinibıraktığını söyledi.

2011 yılından bu yana Kadın Kolları Başkanlığı'nı yürüten GüldalAkşit'in yerine ise Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül veAnkara Milletvekili Tülay Selamoğlu'nun geçebileceğikonuşuluyor. 


 twitter.com/Htckubra 

Facebook Hatice Kübra 
 
Yorumlar