HABER /  GÜNCEL

Ahmet Hakan yazdı 3. havalimanında neler oluyor İGA'dan açıklama

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a 3. havalimanı inşaatında süren eylemlerle ilgili olarak İGA A.Ş. yazılı bir açıklama gönderdi. Açıklamayı köşesine taşıyan Hakan, sorunların çözüleceğini yazdı.

İstanbul 3. havalimanı inşaatında çalışan bir grup işçi, kötü koşulları gerekçe gösterip iş bırakma eylemi düzenlemişti. Çok sayıda işçi gözaltına alınmış sonrasında bir çoğu serbest bırakılmıştı.

Olaylara ilişkin dün bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan, işçilerin sesine kulak verilmesi çağrısında bulunmuştu. Yazar bugünkü köşesinde İnternational Grand Ariport'tan (İGA) kendisine gelen yazılı açımlamayı aktardı.

TAHTAKURUSU, YEMEK, SERVİS... SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR!
İstanbul Yeni Havalimanı işletmesi olan IGA AŞ’den yazılı bir açıklama geldi bana. Yazılı açıklamada öncelikle şu husus vurgulanıyor:

“Olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren IGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, sorunların çözümü için yoğun bir mesai harcamıştır. Sorun ve talepleri dinlemek üzere işçilerimizle hızlıca bir araya gelmiş, yapılan görüşme sonucu sorun yaşandığı tespit edilen noktalarda vakit kaybetmeden adım atılmaya başlanmıştır. Kadri Samsunlu, 500’e yakın taşeron firma patronlarıyla bir araya gelmiş ve sorunların giderilmesiyle ilgili kendilerine talimat vermiştir”.

Üçüncü Havalimanı nerede adı ne? 3. havalimanı ulaşımı metro ile...

Yazılı açıklamada... Provokasyonlarla olayların kasten tırmandırıldığı, 36 bin kişinin çalıştığı bir ortamda olaylara küçük bir grubun katıldığı da ifade ediliyor. Açıklamanın son bölümü ise sorunlara ve çözümlere ayrılmış.İşte o bölümde söylenenler:

SERVİS SORUNU: Sefer sayılarının arttırılması ve bekleme alanlarının düzenlemesi konusunda çalışmalar başlatılmıştır. Servis bekleyen işçilerimizin rahatı için çadır ve üstü kapalı bekleme alanı oluşturulacaktır.

TAHTAKURUSU: Tahtakurusu ile mücadele, üst düzeyde ele alınan bir konudur. Bu konuyla sıkı bir şekilde ilgilenilecektir. Bu konudaki ilk aksiyon, eskimiş yatakların değiştirilmesi olacaktır.

TAŞERONLAR: İstanbul Yeni Havalimanı’nda taşeron olarak hizmet veren firmalarla ayrıntılı görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmelerin ardından genel hizmet kalitesinin arttırılması konusunda hemfikir kalınmıştır ve konuyla ilgili hızlı adımlar atılmasına karar verilmiştir.

YEMEK SORUNU: Mavi ya da beyaz yaka ayrımı olmadan projede görev alan çalışanların yediği yemekler, işçilerin geri bildirimleri üzerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hassasiyetle incelenecek ve kalitesi test edilecektir.

ÇALIŞMA KOŞULLARI: İstanbul Yeni Havalimanı için çalışanlarının sağlığı ve rahat çalışma koşullarına sahip olması her şeyden önce gelmektedir ve gelmeye devam edecektir.

AKSAMA YOK: 29 Ekim’de resmi açılışına hızla yaklaşan alanımız için çalışmalar, aksamadan sürmektedir.

Ahmet Hakan'ın yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Teşvik sonuçları sorgulama açıklanıyor e okul TC ile özel okul sonuc öğrenme
İş Bankası'ndan hisse tartışmalarıyla ilgili flaş açıklama
Deniz Kuvvetleri'ne FETÖ operasyonu! 10'nu muvazzaf...
Sürücüler dikkat sadece hız cezası kesmeyecek!
Erdoğan hediye VIP uçağı açıkladı! Meğer Katar Emiri duyunca...
YÖKDİL sınavı ne zaman 2019 ÖSYM sınav takvimi
Yorumlar 5 yorum