BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

Ahmet Hakan tepki gösterdi Kılıçdaroğlu devreye girdi

Ankara'da 95 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan patlamayla ilgili tweet atan AK Partili Aydın Ünal'a, Ahmet Hakan canlı yayında tepki gösterdi. Çağrı yapan Ahmet Hakan'a CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi.

Abone ol

Geçtiğimiz haftalarda evinin önünde saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan dün ekranlardaydı. Ankara'da yaşanan patlamaya ilişkin AK Partili Aydın Ünal'ın tweetini paylaşan Ahmet Hakan canlı yayında sert tepki gösterdi.

AK Partili Aydın Ünal'ın, "Ankara'da akan kana bir vampir edasıyla üşüşen CHP ve HDP yönetimi ile Doğan/Fetullah medyasını da yakından izliyoruz. O kan sizi boğacak" diye tweet atmasına karşın Ahmet Hakan, "Biz vampir miyiz? Üzülüyoruz. Eğer bir kan varsa ve boğacaksa o sizi boğacak. Ey Aydın Ünal denilen şahıs. Bu kadar ayıp, suç teşkil eden bir cümlenin bir milletvekili tarafından yazılmasını büyük ölçüde yadırgadım" dedi.

"SAYIN KILIÇDAROĞLU, SAYIN DAVUTOĞLU'NA TWEETİ GÖSTERİN"

AK Partili Aydın Ünal'ın attığı Twitte Ahmet Hakan, "Başbakan Davutoğlu'nu da dinledim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinledim. Cumhurbaşkanı diyor ki: "Gün birlik ve beraberlik günüdür" diyor. Davutoğlu diyor ki: "Bütün ayrılıkları, gayrılıkları bırakalım. Bir ve beraber olalım." Eyvallah tamam birlik beraberlik günü. Bugün bir Ak Parti milletvekili bir Tweet atmış. Sizin bir milletvekiliniz adını da vereceğim Aydın Ünal. Bu şahıs daha düne kadar Cumhurbaşkanı'nın en yakın isimlerin de danışmanıydı. Cumhurbaşkanı'nın metin yazarıydı. Şimdi de Ak Parti'den milletvekili seçildi. Ne yazıyor Tweetında: "Ankara'da akan kana bir vampir edasıyla üşüşen CHP ve HDP yönetimi ile Doğan medyası ve Fettullah medyasını da yakından izliyoruz. O kan sizi boğacak diyor." Şimdi yarın sayın Davutoğlu, sayın Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Buradan sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum: Sayın Kılıçdaroğlu alın bu Twitti gösterin. Gün birlik ve beraberlik günü dediğinde bunu gösterin. "Nasıl birlik ve beraberlik günü olacak?" diye sorun. Sayın Başbakan'a. Partinizin bu tür milletvekilleri ile yaklaşımları ile mi birlik beraberlik olacak? Biz vampir miyiz? Üzülüyoruz. Eğer bir kan varsa ve boğacaksa o sizi boğacak. Ey Aydın Ünal denilen şahıs. Bu kadar ayıp, suç teşkil eden bir cümlenin bir milletvekili tarafından yazılmasını büyük ölçüde yadırgadım" diyerek tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Ahmet Hakan'ın sözlerine karşılık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi. Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Yarın Sayın Davutoğlu'na soracağım" dedi.