YAZARLAR

Ah Eden! Kimliğimizin ve Kimsesizliğimizin Şirin Bahçesi

Yaşamak, en büyük sürprizdi bize! Ve öylesine büyüktü ki şaşkınlığımız. Kelime kelime kalbimizi açtık birbirimize. Paylaşırsak anlarız sandık. Anlaşırız ve bir anlam biçeriz, bize bir kimlik gibi giydirilen yüzümüze!

Elçin Sevgi SUÇİNelcin@internethaber.com

Yaşamak, en büyük sürprizdi bize! Ve öylesine büyüktü kişaşkınlığımız.  Kelime kelime kalbimizi açtık birbirimize.Paylaşırsak anlarız sandık. Anlaşırız ve bir anlam biçeriz, bizebir kimlik gibi giydirilen yüzümüze!

Durmaksızın icat ettiğimiz silahlar ve soyduğumuz yüzümüzüyüzünüzde; bizi bir güvercin gibi sıkıştıran kalplerimiz, varlıklayokluk arasında.

Ve şiddet, büyüttüğümüz bir duvar gibi dilimizde ve dinimizde anbe an. Korkularımızın gizli sığınağı. Gururumuzu ve yenikliğimiziçürüttüğümüz mahzenlerimiz. Ve kalınlaştırdığımız korkunun vekokunun şiddeti ölçüsünde.

Gördüğünüz, gösterdiğimiz yalnız tebessümümüz; her sabah gündoğarken canımızı kanırta kanırta ruhumuza dar gelen bir beden gibigiyindiğimiz.

Eksiltmedi yenikliğimizi, eksiltmez şaşkın kum taneleri gibi arzüzerinde yuvarlanan gözleriniz. Acılarınız, büyüyen bir gece gibikaybolmuş ruhlarımız üzerinde; çoğaltır üşümüşlüğümüzü, bütünişaretlerin silindiği bu bahçede.

Ah Eden! Kimliğimizin ve kimsesizliğimizin şirin bahçesi.Görünsen bir kez daha bütün gerçekliğinle! Ve emzirsen bütünkorkularımızı, ölümsüzlüğün sütüyle. Dinse sızılarımız.Çığlıklarımız sussa. Ve çeksek, bizi birbirimizden eksiltentırnaklarımızı sonsuzluğun o iyileştirici  sevgisiyle.

Ey mavi gökyüzü! Ey bütün yoklukların ve yoksulluklarıngenişleyen çatısı. Gözyaşlarımızla yazdığımız bu kitaplar sana.Oku! Oku ve anla bizi, Yusuf’unu yitirmiş Yakup’un hasretiyle.

 

Yorumlar