BIST 1.557
DOLAR 7,47
EURO 9,04
ALTIN 442,65
HABER /  GÜNCEL

Adnan Oktar'ın kilit ismi belli oldu

Düzenlenen operasyonla tutuklanıp gözaltına alınan Adnan Oktar'ın kurduğu çetenin dış bağlantılarını Oktar Babuna'nın gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Abone ol

Adnan Oktar organize suç örgütünün yurt dışı bağlantılarını sağlayan kilit ismin Oktar'ın sağ kolu olan Oktar Babuna olduğu ortaya çıktı. Örgütün dış güçlerle bağlantısını bizzat yöneten Oktar Babuna'nın 2011'den sonra yaptığı ziyaretler dikkat çekti.

Adnan Oktar ve grubunun geçmişe dönük yurtdışı bağlantıları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu temasların neredeyse tamamında yer alan isimlerin başında ise Oktar Babuna ismi dikkat çekiyor. Adnan Oktar ve müritlerinin ilginç faaliyetleri arasında 7 Ağustos 2011 tarihi önem taşıyor. Bu tarihte, ABD ordusundaki pilotların eğitildiği Teksas Lackland Hava Üssü'nde, Oktar'ın temsilcisi tarafından 'Darwin teorisinin çöküşü' ve 'Kur'an mucizeleri' başlıklı iki sunum yapılırken, Adnan Oktar'ın fotoğraf ve video görüntüleri barko vizyondan askerlere gösterildi. O dönem Amerikan Hava Kuvvetleri'ndeki iki din adamından biri olan Yüzbaşı Sharior Rahman tarafından organize edilen konferansın sonunda, temsilci aracılığı ile Oktar'a iletilmek üzere madalya yollandı. Ancak etkinliğin ardından hem Amerikan ordusu yetkilileri, hem deAdnan Oktar'ın internet sitesinden çelişkili açıklamalar yapıldı. Amerikalılar etkinliğe sadece Müslüman askerlerin katıldığını duyururken, Oktar ve müritleri ise konferansı gayrimüslim askerlerin de takip ettiğini öne sürdü.

MOSSAD İÇİN ÇALIŞTIĞINI İTİRAF ETMİŞTİ

1 yıl sonra Oktar ve Hüma Babuna, Foundation adlı düşünce kuruluşunun direktörü Daniel Levi ile Washington DC'deki Hür ve Kabul Edilmiş Büyük Mason Locası'nı ziyaret ettiler. Babuna kardeşlerin görüştükleri Levi 2007 yılında Mısır'da hapse atılan Muhammed El Attar'la gündeme gelmişti. Mısır'a girerken, İsrail'e bilgi sızdırmak suçuyla tutuklanan El Attar, Kanada ve Türkiye'de olduğu sıralarda İsrail gizli servisi MOSSAD için çalıştığını itiraf etmişti.


HAHAM ARACILIĞIYLA NETANYAHU İLE GÖRÜŞME

Oktar Babuna ve Dr.Cihat Gündoğdu'nun temas kurduğu isimlerin başında İsrail'deki Tapınak Tepesi Mirası Vakfı Başkanı Haham Yehuda Glick geliyor. Babuna ve Gündoğdu, Glick'in girişimleri sayesinde İsrail'deki TV24 kanalının haber bültenine çıkarken, 2 yıl önce de; İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşme fırsatı yakaladılar. İsrail'de Adnan Oktar grubu ile temas eden ilk kişinin Rav Frouman olduğu ise 2 yıl önce Rafael Sadi tarafından kaleme alındı. Haham Glick'in aracılığı ile İsrail'de temaslarda bulunan Babuna ve Gündoğdu, Başbakan Netanyahu'nun yanı sıra, Savunma Bakanı Moşe Bugi Yaalon, Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Kudüs İşleri Bakanı Zeev Elkin, Bakan Yardımcısı Eyüp Kara ile görüştüklerini açıkladılar.

ÖNCEKİ HABERLER
Bayram tatilinin altıncı gününde acı bilanço
AB'den İran'a 18 milyon avroluk destek
İHH'dan 2 milyon 300 bin muhtaca kurban yardımı
ABD'den çok tartışılacak atama Samantha Ravich Türkiye detayı
Savcı Sayan'dan tefeci isyanı! Meğer HDP'liler Ağrı'da...
Karısını öldürüp 3 ay buzdolabında sakladı! İşte cezası...
AK Parti adını koydu: 'Yunanistan'ın en büyük utancı'
PKK'ya ağır darbe mühimmat deposu havaya uçuruldu
Donald Trump'ı yargı korkusu sardı! Beni yargılarsanız...
Denizbank yıl sonuna kadar satılıyor
Yorumlar 2 yorum