BIST 1.409
DOLAR 8,07
EURO 9,67
ALTIN 458,53
HABER /  GÜNCEL

Adnan Oktar Fethullah Gülen'i nasıl görüyordu Altuğ Eti itiraf etti

Adnan Oktar Örgütü'nde 33 yıl kalan ve yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan Altuğ Eti, itirafçı oldu. Örgütle ilgili savcılığa önemli bilgiler veren Altuğ

Abone ol

Adnan Oktar Örgütü içinde uzun yıllar kalan Altuğ Eti itirafçı oldu. Adnan Oktar’ın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkındaki düşüncelerini ve FETÖ bağlantısını anlatan Eti, “Operasyonlar sayesinde bu örgütün iç yüzünü gördüm” dedi. Adnan Oktar'ın tebliğcisi ve bir dönem dış ilişkilerin yürütülmesinde aktif olarak görev aldığını anlatan Eti, Sözcü'den Can Özçelik'e konuştu.

Örgütle 1986 yılında tanıştığını ifade eden Eti, “Ben örgütün felsefe ve ideolojisini en iyi bilenlerdenim, çünkü Türkiye'nin en iyi eğitim danışmanlarından biriyim. Başından bu yana örgütün içindeyim. Ama 2012'li yıllardan sonra örgütün iç yüzünü anladım ve örgütten uzaklaşmaya başladım” dedi.

AMACIM ARKADAŞLIKTI AMA ÖYLE OLMADIĞINI GÖRDÜM: İlk zamanlarda örgüte katılan gençlerin para, makam arayışında olmadığını söyleyen Eti şunları söyledi: “Zaten biz iyi okullarda okumuş, gelir düzeyi yüksek kişileriz. O zamanki gençliğin aradığı şey sevgi, dostluk, dayanışma ve arkadaşlık bizim için çok önemliydi. Adnan Oktar'ın örgütüne katılanlar ilk zamanlar Oktar için değil, tebliğ yapan kişi için yani arkadaşı için geliyordu. İlk zamanlarda Adnan Oktar kendini kamufle ediyor, gerçek yüzünü elemanlardan saklıyordu.

KENDİSİN MEHDİ OLDUĞUNU ANLATIYORDU: Dini konuları kendi yorumlarıyla bize aktarıyor ve bizde ‘Din bu imiş' diyerek saf saf inanıyorduk. Adnan Oktar, Kuran'da geçen Mehdilikle ilgili konularını bize anlatıyor, kendisinin tarif edildiğini ima ediyordu. Biz de Adnan Oktar'a inanıyorduk. Sonradan anladım ki, Adnan Oktar yalnızca kendi çıkarları için saf ve temiz dini duygulara sahip bulunan kişileri sömüren ve kendi çıkarları için kullanan birisidir.”

ADNAN OKTAR HARUN TOKAK İLE SIK GÖRÜŞÜYORDU: Adnan Oktar Örgütü'nün FETÖ ile ilişkisine de dikkat çeken Altuğ Eti, “Her iki örgütte ABD'deki güç merkezlerinin desteğini almaya ve onlara hizmet etmek için yarışmaktadır. Adnan Oktar'ın Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan Harun Tokak ile sık görüştüklerini biliyorum. İlk zamanlarda Adnan Oktar, Fetullah Gülen ile bir sıkıntı yoktu. 15 Temmuzdan sonra FETÖ Terör Örgütünün güç yitirdiğini görün.

ADNAN OKTAR FETULLAH GÜLEN'İ “KAHTANİ” OLARAK GÖRÜYORDU: Adnan Oktar'ın Fetullah Gülen'i ‘Kahtani' (Mehdi'nin geleceğini haber veren kişi) olarak gördüğünü vurgulayan Altuğ Eti, “Adnan Oktar bir dönem Fetullah Gülen'in kendisine zemin hazırlayan kişi olduğunu ima ediyordu” dedi. Örgütün iç yüzünü görmesinin uzun bir zaman aldığını ve yapılan operasyon sayesinde Örgütten ayrılma cesaretine kavuştuğunu belirten Eti, Örgütte bulunan bir kısım elemanların kandırılmış olduklarını, bunların gerçekleri görerek Örgütten ayrılmalarını temenni ettiğini belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
8 Mart Kadınlar günü ne zaman resmi tatil mi oldu yeni haber geldi
Aydın'da hemşire Gülşen Ünlü'den günlerdir ses yok
Türkiye'nin altın potansiyeli 100 milyar doların üzerinde
Anneler Günü ne zaman 2019 hangi güne denk geliyor?
Mersin il seçim kurulundan Burhanettin Kocamaz'la ilgili son dakika karar!
Belediye memur alım ilanları il il sorgulama-tam liste
Alman devi BMW’ye 8.5 milyon euro ceza
NASA'dan buz dağı uyarısı çok büyük bir parça
Doğal gaz sondajı Bakan Fatih Dönmez açıkladı : 'Bir iki haftaya...'
Hamit Tuna: Belgenizle ispatlayın adaylıktan çekileceğim
Yorumlar