BIST 4.769
DOLAR 20,13
EURO 21,56
ALTIN 1.258,23
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Adana Tufanbeyli seçim sonuçları 2019 Tufanbeyli yerel seçim sonucu

TUFANBEYLİ ilçesi 2019 yerel seçim sonuçları merak konusu Anadolu Ajansı canlı yayını ile Adana Tufanbeyli seçim sonuçları internethaber.com sitesinde.

Abone ol

Adana Tufanbeyli ilçesinde halk 31 Mart yerel seçimleri için sandık başına gitti. Tufanbeyli ilçesinde Türkiye genelinde olduğu gibi seçimlere katılım yüksek oldu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışı açısından Tufanbeyli ilçesi yerel seçim sonuçları büyük önem taşıyor.

Adana büyükşehir belediye başkanlığı için Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı arasında büyük bir çekişme yaşanıyor. Anketler Adana'da iki ittifak arasındaki oy farkının az olduğunu gösteriyordu. Haliyle Tufanbeyli başta olmak üzere Adana ilçelerindeki oy oranları büyükşehir sonuçları üzerinde etkili olacak. 

2019 yerel seçimlerinde Tufanbeyli Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Tufanbeyli seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten canlı yayın verileri ile Tufanbeyli seçim sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tufanbeyli seçim sonuçları seçim yasağının kalkması ile birlikte yayında olacak. 

Adana ilçeleri ve Tufanbeyli seçim sonuçları 2019 için tıklayın

2014 yerel seçimlerinde Tufanbeyli Belediyesi seçim sonuçları şöyle olmuştu:

Adana seçim sonuçları 2014'te nasıl çıkmıştı : 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde Adana Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçenin belediye başkanı seçilmişti. MHP büyükşehir ve 8 ilçeyi, AK Parti 4 ilçeyi, CHP de 3 ilçeyi kazanmıştı.