BIST 1.528
DOLAR 7,48
EURO 9,01
ALTIN 411,93
HABER /  MEDYA

Abdurrahman Dilipak Fransa'daki korkunç rakamı açıkladı! Ölümlerden ölüm beğenin

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü köşesinde Türkiye gündeminden uzak kalmayı seçti ve Fransa’daki alkol, uyuşturucu ve intihar olaylarını ele aldı.

Abone ol

Abdurrahman Dilipak, ‘'ölümlerden ölüm beğenin'’ başlığıyla yayınladığı yazısında Fransa’da her yıl 41 bin kişinim öldüğüne dikkat çekerek ''uyuşturucu mu alkol mü? Ya da intiharı mı seçiyorsunuz! Ölümlerden ölüm beğenin’’ dedi.

Sağlık Bakanlığına bağlı Fransa Halk Sağlığının yayınladığı raporu ele alan Dilipak alkol tüketiminin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin değerlendirildiğini 2015-2017 yıllarında yapılan araştırmaya dayandırılan raporda, her yıl 30 bini erkek ve 11 bini kadın olmak üzere toplam 41 bin kişinin alkol tüketimine bağlı hastalıklar sebebiyle öldüğünün raporda ortaya çıktığını açıkladı. İşte Dilipak’ın paylaştığı rapordaki detaylar şöyle:

41 bin kişi kanserden öldü

Söz konusu 41 bin kişiden 16 bininin alkol tüketimine bağlı gelişen kanser türlerinden öldüğü kaydedildi. Raporda alkolün erkeklerin yüzde 11’i ve kadınların yüzde 4’ü için ölüm sebebi olduğu ifade edildi. 65-75 yaş aralığındaki kişilerin yüzde 26’sının her gün alkol tükettiği ve 18-24 yaşlarındakilerin yüzde 19,4’ünün sıklıkla sarhoş olduğu belirtildi.

Doktorlar alkollü içeceklere daha fazla vergi istedi

Aralarında alkol ve bağımlılıkla mücadele derneklerinin yöneticilerinin de bulunduğu doktorlar, birkaç ay önce Sağlık Bakanı Agnes Buzyn’e açık mektup yazarak alkollü içeceklere daha fazla vergi konulması çağrısı yapmıştı. Mektupta, alkolün halk sağlığına zararlarıyla mücadelede yeterince çalışılmadığı kaydedilmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Avustralya Başbakanı Scott Morrison: Dehşete düştüm!
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Salda Gölü hakkında karar verildi Resmi Gazete'de yayınladı
15 Mart evde bakım maaşı yatan iller sorgulama ekranı
Süleyman Soylu: Bu provokasyonun bedelini kim öderdi?
Avrupa devinden Muslera'ya kanca
Cuma mesajları uzun kısa resimli hadisler rehberi-2019
Mehmet Metiner'den tehdit gibi sözler! AK Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa...
Anadolu Efes, Maccabi'yi dağıttı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Yanlış din anlayışı ile mücadele edeceğiz
Yorumlar 2 yorum