BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  MEDYA

Abdulkadir Selvi'den Sevilay Yılman'a sert anket yanıtı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Sevilay Yılman'ın "Selvi'nin paylaştığı kaynağı belirsiz anket sonuçlarından Erdoğan ve Yıldırım'ın bilgisi yok" iddiasına "Bu yazılar emekle yazılıyor, kuaför dedikodularına göre değil" diye yanıt verdi.

Abone ol

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ile Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman arasında anket polemiği yaşanıyor. Yılman, dünkü köşesinde Selvi'nin yayınladığı Afrin harekatı ile AK Parti'nin oylarının arttığı yönündeki anketten Erdoğan, Yıldırım veya AK Parti'den herhangi bir kişinin bilgisi olmadığını yazmıştı. Yılman'ın sözlerine Selvi bugün "Anketler konuşuyor" başlıklı yazısında cevap verdi. Ankete ilişkin eleştirilere Selvi'nin savunması böyle oldu:

"Orada AK Parti’nin kısa bir süre önce ara verdiği ülke çapındaki araştırmalara şubat sonu, mart başı gibi yeniden başlayacağını duyurdum. Ama Kürt seçmene yönelik yüz yüze görüşme yöntemiyle çalışmanın yapıldığını, Ege Bölgesi başta olmak üzere bazı bölgesel anketlerin devam ettiğini duyurdum.

Anketi yapan firmaya ilişkin hangi tarihler arasında yapılmış, kaç kişi ile görüşülmüş, hangi yöntem kullanılarak gerçekleştirilmiş gibi bilgileri paylaşmadım. Çünkü bir firmanın değil, AK Parti’nin resmi bir anlaşma çerçevesinde çalıştığı, ücretini ödeyip, araştırma yaptırdığı birkaç firmanın anketlerinin ortalaması olduğu için, künyeye ilişkin bilgiler vermedim. Birkaç firmanın araştırmasının ortalaması olduğunu da zaten yazının başında belirtmiştim."

KUAFÖR DEDİKODULARI: Sevilay Yılman'ın anketten AK Parti'den kimsenin bilgisi olmadığını söylemesine tepki gösteren Selvi, yazısını böyle tamamlıyor:

"Bu arada Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın benim yazdığım araştırmadan haberi olmadığını yazanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la ne zaman görüştüler? Telefonla mı, yüz yüze mi? Ne konuştular? Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın böyle bir araştırmadan haberi olmadığını neye dayanarak yazabiliyorlar? Bu araştırmalar öncelikli olarak Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a sunuluyor, ayrıca AK Parti MYK’da sunum yapılıyor. Bir konuyu yazarken sorumlu her gazetecinin yapması gerektiği gibi en az birkaç kaynakla konuşuyorum.

Bakın AK Parti-MHP İttifakının hazırladığı teklif, dün Meclis’e sunuldu. İttifakın her aşamasını yazdım, 20 Şubat Salı günü, ”İttifakın püf noktası” başlıklı yazımda ayrıntılara yer verdim. Tamamı doğru çıktı. Bu yazılar emekle yazılıyor, kuaför dedikodularına göre değil."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

'Selvi'nin bahsettiği anketten Erdoğan ve Yıldırım'ın haberi yok'

Son seçim anket sonuçları olay oldu Abdulkadir Selvi paylaştı

ÖNCEKİ HABERLER
PKK Afrin sorumlusu infazları lüks villasında yapıyor
Son deprem Bulgaristan'da büyüklüğü kaç oldu
Trump'tan öğretmenleri silahlandırma teklifi
Ama roketler boş araziye düştü! Süleyman Özışık yazdı
Abdülhamit Gül: Baba olarak dehşete düştüm
Cemal Hünal kimdir kaç yaşında eşi Lale Cangal kimdir?
Yorumlar 15 yorum