HABER /  DÜNYA

ABD'de Kuzey Kore çatlağı mı yaşanıyor?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore ile ilgili tweetine ABD Savunma Bakanı Jamez Mattis cevap verdi. Mattis, "Diplomatik çözümlerimiz asla bitmez" diye konuştu.

Abone ol

Kuzey Kore krizi ile ilgili olarak ABD'de ilginç gelişmeler yaşanıyor. ABD Savunma Bakanı James Mattis, Başkan Donald Trump'ın Kuzey Kore'yi hedef alarak "Konuşmak cevap değil!" şeklindeki sözlerine karşılık, "Diplomatik çözümlerimiz asla bitmez." dedi. Öte yandan ABD Füze Savunma Ajansı ile ABD donanmasının ortaklaşa Hawaii açıklarında başarılı şekilde füze savunma sistemi denediği de bildirildi.

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Pentagon'da yaptığı konuşmada, Başkan Trump'ın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "ABD, Kuzey Kore'yle konuşuyor ve fahiş şekilde 25 yıldır para ödüyor. Konuşmak cevap değil!" şeklindeki paylaşımına cevap verdi.

Mattis, Trump'ın Kuzey Kore kriziyle ilgili son paylaşımının sorulması üzerine "Diplomatik çözümlerimiz asla bitmez." ifadesini kullandı.

Güney Kore Savunma Bakanı Minister Song Young-moo'yla gazeteciler karşısına çıkan Mattis, "Birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bakan ve ben, kendi ülkelerimiz, halklarımız ve çıkarlarımız için güvenlik sağlama sorumluluğunu paylaşıyoruz. Bugün de bunu konuşmak için buradayız." diye konuştu.

Mattis, Güney Kore'ye asker desteği sağlanıp sağlanmayacağı yönündeki soruya ise cevap vermedi.

ABD FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ DENEDİ

Öte yandan ABD Füze Savunma Ajansı ile ABD donanmasının ortaklaşa Hawaii açıklarında başarılı şekilde füze savunma sistemi denediği de bildirildi. Füze Savunma Ajansı, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu sisteme ait füzelerin USS John Paul Jones adlı Amerikan destroyerinden fırlatıldığını ve yapılan denemeyle orta menzilli balistik füze hedeflerinin Standart Missile-6 (SM-6) güdümlü füzesiyle başarılı şekilde yakalandığı belirtildi.

Donanmanın "balistik füze hedeflerini etkisiz hale getirmekteki yüksek kabiliyetini ortaya koyduğu" vurgulanan açıklamada, söz konusu denemenin, Kuzey Kore'nin Japonya açıklarına attığı balistik füzeden bir gün sonra gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan ABD'ye Suriye mesajı!
Adana bayram namazı saat kaçta 2017 ezan vakti
Türkiye'den o ülkeye Suriye tepkisi
Vatan Şaşmaz cinayetine yayın yasağı getirildi
Erener'in kovduğu başkan ilk kez konuştu
Burçe Gürsel kimdir Ece Gürsel'in ablası sperm olayı olay oldu
Yorumlar 1 yorum