BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  DÜNYA

ABD polisi yine siyahi genç öldürdü

ABD'nin St. Louis kentinin Ferguson mahallesinde devam eden olaylarda bir kişi daha polisin kurşunlarına hedef oldu.

Abone ol

ABD'nin Missouri eyaletine bağlı Ferguson kasabasında silahsız siyahi bir gencin altı kurşunla vurularak öldürülmesiyle başlayan olaylar devam ederken, bu kez yine Missouri'ye bağlı St Louis kentinde başka bir siyahi genç polis tarafından vurularak öldürüldü.

Polis, Ferguson'a sadece yedi kilometre uzaklıktaki St Louis'de, elinde bıçak bulunan siyahi bir gencin bir dükkanı soymaya çalışırken vurulduğunu açıkladı.

YAKIN MESAFEDEN VURULDU

23 yaşındaki gencin dükkandan zorla iki enerji içeceği aldıktan sonra dışarı çıktığı ve tekrar dönerek bir pasta almak istediği sırada polis tarafından yakın mesafeden vurulduğu bildirildi.
Siyahi genç Michael Brown'ın vurulduğu anda çevredeki bir apartmanda bulunan bir kadın tarafından çekilen görüntüler olayı soruşturan FBI tarafından incelemeye alındı.

Öte yandan, ABD Başkanı Barack Obama'nın Ferguson'da basın özgürlüğü konusunda hassas olunması gerektiğini açıklamasından hemen sonra, dün bir gazeteci daha tutuklandı.
Ferguson'da polis, gazetecileri olayların meydana geldiği yerlerden uzak tutmaya çalışıyor ve gazetecilerin kendilerine gösterilen yerlerden ayrılmaları halinde zora başvuruyor.

Polis Şefi Sam Dotson, gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 yaşındaki adamın yakındaki bir marketten enerji içeceği ve kek tarzı bir yiyecek satın aldığını, caddede bir geri bir ileri giderek, tutarsız davranışlar sergilediğini savundu.