HABER /  DÜNYA

ABD Başkanı Trump sahte çürük raporuyla askerlikten yırtmış

ABD Başkanı Donald Trump hakkında yeni bir bomba daha patladı. New York Times gazetesi, 50 yıl önce Donald Trump’ı orduya katılmaktan ve Vietnam savaşında yer almaktan kurtaran şeyin sahte çürük raporu olduğunu yazdı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın başı şimdi de sahte çürük raporu ile dertte. New York Times gazetesi, 50 yıl önce Donald Trump’ı orduya katılmaktan ve Vietnam savaşında yer almaktan kurtaran kemik mahmuzları teşhisinin, ortopedi uzmanı tarafından ABD Başkanı’nın babasına ‘iyilik’ olarak konmuş olabileceğini yazdı.

BABASINA İYİLİK OLSUN DİYE VERİLMİŞ... Gazetenin ortopedist Dr. Larry Braunstein'ın kızının ifadelerine dayandırdığı haberde, 50 yıl önce Donald Trump'ta, orduya katılmasını ve Vietnam savaşında yer almasını önleyen kemik mahmuzları (kemiklerin kenarlarında gelişen kemik uzantıları) olduğunu saptayan uzmanın, bu teşhisi ABD Başkanı'nın babasına ‘iyilik' olarak koymuş olabileceği ileri sürüldü. 

O DOKTOR BABASININ BİNASINDA KİRACIYDI... Habere göre 2007'de hayatını kaybeden Dr. Larry Braunstein, Donald Trump'ın babası Fred Trump'ın 1960'larda New York'un Queens bölgesinde sahibi olduğu binada onlarca yıl boyunca hastalarını kabul etti.

O DOKTORUN KIZI KONUŞTU... New York Times'a konuşan ortopedistin 56 yaşındaki kızı Dr. Elysa Braunstein, "Bunun bir iyilik olduğunu biliyorum. Karşılığında Fred Trump'a erişim hakkı elde etti. Binada bir şeyler olduğu zamanlar babam ona telefon ederdi ve o, anında önlem alırdı" ifadelerini kullandı. Elysa'nın kız kardeşi Sharon Kessel da bu ifadeleri doğruladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Mülayim kimdir kaç yaşında Seda Sayan olayının aslı ne?
Nüfus cüzdanları 2019'da da geçerli olacak mı?
Burak Yılmaz'dan olay hamle! Tek kalemde sildi
Colin Kazim imzayı attı! İşte yeni takımı
3 ilin valisi 9 ilin emniyet müdürü değişti
2020 kandil günleri takvimi Diyanet yayınladı
Yorumlar 4 yorum