HABER /  DÜNYA

ABD Başkanı Donald Trump'tan rüzgar enerjisine veto

ABD Başkanı Donald Trump, "Rüzgar hakkında çok şey bilirim" diyerek mitingde ve Fox News'de rüzgar enerjisiyle ilgili yine düşündürücü açıklamalar yaptı.

Abone ol

ABD'de Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in 2016 seçimlerinde kendisiyle Rusya arasında herhangi bir gizli anlaşma saptanmadığına dair raporuyla zafer kazanan ABD Başkanı Donald Trump, Michigan eyaletinde düzenlediği mitingde rüzgar gibi esti.

Selefi Barack Obama'nın tüm çevreci düzenlemelerini iptal etmesi, BM'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çıkması, kömür sektörüne ağırlık vermesiyle tanınan Trump, yenilenebilir enerjiye karşıtlığını bir kez daha dile getirdi.

"Clinton gelseydi rüzgar yapıyor olacaktınız"

2018 başkanlık seçimini Demokrat Partili rakibi Hillary Clinton kazanmış olsaydı neler olabileceğinden söz açan Trump, rüzgar enerjisiyle ilgili tasavvurunu şöyle tasvir etti:

"Clinton gelseydi rüzgar yapıyor olacaktınız. Yeldeğirmenleri. Vınnnnn. Ve eğer esmezse o gece televizyonu unutun. 'Sevgilim, televizyon izlemek istiyorum.' 'Üzgünüm, izleyemezsin, rüzgar esmiyor.' Ben rüzgar hakkında çok şey bilirim."

"Rüzgar enerjisine dayansaydık ​rusya ile rakabet edemezdik"

İlk bakışta kendi kendisiyle dalga geçtiği de düşünülebilecek Trump, hızını alamayıp aynı görüşleri Fox News'e verdiği mülakatta da dile getirdi. Kendisine muhalif medyanın ve çevrelerin Mueller soruşturmasına yaklaşımıyla ilgili eleştiri bombardımanına geçen ABD Başkanı şöyle devam etti:

"Rusya'ya karşı kimse benden daha sert olmadı. Enerji konusunda, petrol ve gazda da öyleydik. Hep Rusya ile rekabet içindeydik. Ukrayna'ya bakın, pek çok farklı düzeyden bakın. Ordumuza bakın. Ya enerjimizi rüzgardan alıyor olsaydık, bu yürümezdi, çünkü rüzgar bazen eser, bazen esmez ve bu da pek çok sorun çıkarır."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
2014 yerel seçimleri İstanbul ve tüm ilçelerin sonuçları
Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın konvoyuna saldırı
Türkiye'den hareket eden tankeri kaçıranlar için karar
Kocaeli'de korkutan yangın! Alevler yükseldi
İpek Soylu'dan Mısır'da çiftler şampiyonluğu
Coronavirüsten kaç kişi iyileşti? Dünya çapındaki rakamlar umut verici
Yorumlar 1 yorum