HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

450 milyon dolarlık tablo Abu Dabi'de sergilenecek

Leonardo da Vinci'nin 450 milyon dolarlık rekor fiyata satılan 'Salvador Mundi' tablosu, Louvre Abu Dabi Müzesi'ne ulaştı. Resim, artık burada sergilenecek.

Leonardo da Vinci'nin 450 milyon dolarlık rekor fiyata satılan 'Salvador Mundi' tablosu, Louvre Abu Dabi Müzesi'ne ulaştı. Resim, artık burada sergilenecek.

Rönesans döneminin ünlü İtalyan ressam ve bilim insanı Leonardo da Vinci'nin eseri olduğu kanaati üzerine geçen ay 450 milyon dolarlık rekor fiyata satılan 'Salvador Mundi' (Dünyanın Kurtarıcısı) isimli tablo sergilenmek üzere Louvre Abu Dabi Müzesi'ne ulaştı.

SUUDİ VELİAHTI BAĞLANTISI

İsa Peygamberi betimleyen 500 yıllık tabloyu 20 dakika süren açık artırmaya telefonla katılan alıcının kimliği açıklanmadı. Ama Suudi Velaihtı Muhammed bin Selman'a yakınlığıyla tanınan Suudi Prensi Bader bin Abdullah bin Muhammed bin Ferhan el Suud'un aldığı iddiaları sızdı. Ardından 'rekor' tablo, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de açılan Louvre Müzesi'ne gönderildi.

SIR PERDESİ HALA DURUYOR MU?

1519'da ölen Leonardo da Vinci'nin 20'den az eseri günümüze kadar gelebilmiş durumda. 1505 yılından sonra yapıldığı düşünülen tablo da Vinci ya da bir çömezinin eseri olabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Meslek lisesi öğrencileri hem okuyor hem para kazanıyor
Maden işçisinin bacağı koptu
Görevinden alınan CHP’li İlgezdi’den ilk açıklama
Japonya'da samuray kılıcıyla korkunç cinayet: 3 ölü
Hindistan'da doğan deniz kızı 4 saat yaşadı
Okul ara tatil tarihleri 2019 ne zaman başlıyor?
Yorumlar 1 yorum