BIST 1.454
DOLAR 8,40
EURO 10,19
ALTIN 504,21
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

400 engelli öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) EKPSS'ye katılan adaylar arasından puan üstünlüğüne göre 400 engelli öğretmen alımı yapacak.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) EKPSS'ye katılan adaylar arasından puan üstünlüğüne göre 400 engelli öğretmen alımı yapacak.

2014 yılında yapılan Engelli Memur Seçme Sınavına katılan adaylar arasından EKPSS puanı üstünlüğüne göre alım yapılacak.

ŞARTLAR NELER? 

Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde belirtilen özel şartlar aranacaktır.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 22-30 Ekim 2014 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

Başvuruda adaylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2014 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecektir. Ayrıca adaylardan, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları alınacaktır.

Geçerli başvuru sahibi adaylar, EKPSS puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, alanlar itibariyle belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
TUS tercih kılavuzunda değişiklik
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İnternette bunu yapana hapis cezası
Kobani'de çatışmalar şiddetlendi
8 yaşındaki kızın kahreden ölümü!
Yurda gitmemek için kendini bıçakladı
Hırsız ev sahibini sopayla dövdü
ABD'den Kobani'de ölümcül hata!
CHP'den şaşırtan Peşmerge açıklaması!
Altın Portakal'da şok küfür! Ananızı ... ederim
Yorumlar 1 yorum