BIST 1.110
DOLAR 8,35
EURO 9,75
ALTIN 503,40
HABER /  GÜNCEL

30 ilaç bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi!

KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilaç, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi.

Abone ol

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada 30 ilacın daha geri listesine alındığını açıkladı.

KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilaç, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi.

Bakan Selçuk, "Geri ödeme listesine eklediğimiz ilaçlar, antibakteriyel ilaçlar, kalp rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar, vitamin destek grupları, KOAH, epilepsi, analjezik, antitrombotik, demir ilaçları ve solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılan ilaçlardan oluşmaktadır. Eklenen 30 adet ilacın mevcut durumda eşdeğeri bulunmakta olup, bu ilaçların geri ödeme listesine ilavesiyle kullanıldıkları tedaviler için alternatifler ve erişim kolaylıkları doğmuştur." açıklamasında bulundu.

BEDELİ ÖDENEN YURTİÇİ İLAÇ SAYISI 8 BİN 547'YE YÜKSELDİ: Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısı 8547'ye ulaştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak, geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim.

ÖNCEKİ HABERLER
Hakan Taşıyan kimdir, aslen nereli hayatını değiştiren olay!
Galatasaray alamadı Monaco'ya gidiyor
e-okul karne notu sorgulama 2019 takdir teşekkür hesaplama sistemi
Kredi kartı borç yapılandırmasına Vakıfbank da katıldı
OHAL sonrası bir ilk! 25 subay ve 45 astsubay TSK’dan atıldı!
Bursa'da kamulaştırılan otopark hizmete açılıyor
Yorumlar 4 yorum