YAZARLAR

25 Haziran'da kazma bitti kürek var!

Başbakan Binali Yıldırım'ın yüksek hızlı tren projesindeki emeklerini biliyoruz. Dolayısıyla şimdi imzasını taşıyan bu projeyle bir mitingden diğerine giderken eminim bunun gururunu yaşıyordu.

24 Haziran seçimleri için dün, son üçten geriye sayımınbaşladığı gündü.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Ankara'nın 6 ilçesindegerçekleştirdiği mitingleri ekibiyle beraber izleme imkanıbuldum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki sadece miting alanlarında değilgeçtiğimiz her yerde Binali Yıldırım'a büyük bir sevgi gösterisi veteveccüh vardı. Binali Yıldırım da bu teveccühü karşılıksızbırakmayarak hep aynı güleryüz ve samimiyetle kucakladıinsanları.

Ankara mitinglerinin en çarpıcı kısmı ise Sincan mitingindenPolatlı mitingine konvoyla değil Yüksek HızlıTren'le geçmek oldu.

Ankara'dan İstanbul'a, Konya'ya, Eskişehir'e giden hızlı trenYozgat, Sivas ve Erzincan'a da gitmeye hazırlanıyor. Hedefdemiryollarında bu projelerin Doğu'ya kadar her ili kapsaması.

Binali Yıldırım'ın yüksek hızlı tren projesindeki emeklerinibiliyoruz. Dolayısıyla şimdi imzasını taşıyan bu projeyle birmitingden diğerine giderken eminim bunun gururunu yaşıyordu.

Trende sohbet ederken bunu da hatırlayarak Başbakanlığıdöneminde içine en çok sinen, "iyi ki bana nasipoldu" dediği projenin hangisi olduğunu sordumkendisine.

"Hangi birini sayayım ki..." diyerek devam etti:"Projelerin hepsi çok anlamlı, çok güzel projeler yaptık.Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'ye çağ atlattık. Altyapıda, yollarda, havaalanlarında, demiryollarında, denizcilikte,limanlarda, haberleşme, internette, sosyal medyada, bütün bualanlarda Türkiye 2002 yılında dünyada 39. sıradaydı şimdi 9.sıraya yükseldi. Bunlar hep son 15 yılda oldu".

hatice kübra internethaber

"Ama illaki biri gözbebeğinizdir"demem üzerine "Şu proje nasıl mesela?" deyip, banaiçinde bulunduğumuz yüksek hızlı treni işaretetti. 

Ardından "Bu da 100 yıllık bir hayaldir...Cumhurbaşkanımızın indiği, dünyanın en büyük havalimanı da bizimmega projelerimizin başında geliyor. Avrasya Tüneli var, Marmarayvar asırlık rüya... Denizin altından iki kıtayı birleştiren...Yavuz Sultan Selim Köprüsü var, Osmangazi Köprüsü var, Ovit Tünelivar, Cankurtaran Tüneli var... Yani bundan sonra bir kısmınıMuharrem İnce'ye liste olarak vereceğim, o saysın. Ben yoruldum,sen devam et diyeceğim. Anlatacak bir şeyi yok çünkü"cevabıyla Muharrem İnce'ye de gönderme yapmadan geçmedi.

Peki onlarca büyük projenin içinde isteyip de yapamadığı, içindekalan bir proje var mıydı?

Başbakan Binali Yıldırım bu soruma da kendine has, muzipüslubuyla cevap verdi:

"İçimde kalan hiçbir şey yok. Daha ne olacak?Türkiye'nin 94 yıllık yönetim sistemini değiştirdik. Başbakanlığıkendi elimizle tasfiye ettik ama durup dururken değil. İşlerbitince tasfiye ettik. Her şeyi yapınca artık dükkanı da kapatmakgerekiyordu, onu da yaptık".

Gelelim seçimlere...

Seçimlere birkaç gün kala son tabloyu şöyle değerlendirdi:"CHP'nin dahil olduğu ittifakın dört tane resmi ortağıbir tane gizli ortağı var. Bu gizli ortak da HDP. Buna rağmengeldiğimiz noktada iyi bir tablo var. Durum istediğimiz şekildeElhamdülillah, milletimizin desteği tam. Coşku, heyecan dorukta.Bunun bereketini sandıklarda göreceğiz. İnşallah Pazar günümilletimizin destekleriyle oylarıyla bu işibitireceğiz."

Torunlarına düşkünlüğünü bildiğimiz Binali Yıldırım'aseçimlerden sonraki planını sordum.

Torunlarıyla bir tatil düşünüyor muydu acaba?

O da bana dedesinin bir sözüyle cevap verdi:"Eskiden tarlaları sulamak için ark kazardık biz. Benimrahmetli dedem birisi çok yorulduğu zaman derdi ki; evladım sen çokyoruldun, kazmayı bırak da küreği al. Biz de 25 Haziran'danitibaren kazma bitti, kürek işi var."

Yani anlayacağınız "durmak yok, yoladevam" dedi.

Son olarak özellikle sosyal medya kullanıcıları için bir mesajistedim kendisinden. Mesajı elbette videolu verdi. Sizler için onuda aşağıya bırakıyorum. İzlersiniz. Ama özetle mesajdan çıkansloganı buraya da yazayım: "Yolda hız felaket,internette hız berekettir. Tepe tepe kullanın"

Yorumlar7 yorum