BIST 1.325
DOLAR 7,87
EURO 9,54
ALTIN 463,46
HABER /  GÜNCEL

24 ili vuracak! Son hava durumu tahmini kötü

İSTANBUL, Ankara ve İzmir başta olmak 24 il için gelen son hava durumu tahmininde gök gürültülü yoğun yağış var. Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Aydın, Eskişenir, Düzce, Isparta hava durumu yağmur gösteriyor.

Abone ol

Türkiye yaz ayında bahar yağmurlarına tutuldu. Batı bölgelerinden başlayacak etkili sağanak yağışlar cuma günü yurdun büyük bir bölümünü kaplayacak. Yarın İstanbul'dan Ankara'ya, İzmir'den Balıkesir'e, Bursa'dan Kocaeli'ne, Edirne'den Sakarya'ya kadar geniş bir bölgede yağış var. 

Meteorolojinin yaptığı son hava durumu değerlendirmesine göre Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Yarın Marmara ve Ege bölgesinde başlayacak olan yağışlar gök gürültülü ve sağanak şeklinde olacak. Cuma günü yağışlar Marmara ve Ege'ye ek olarak İç Anadolu bölgesini de kapsayacak. Cumartesi günü Karadeniz bölgesine yayılacak olan yağışlar etkili olacak. Yağışlar önümüzdeki hafta da sürecek görünüyor.

BU 24 İL DİKKAT
Yarın için gök gürültülü sağanak yağış için uyarı verilen 24 il şöyle: İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Manisa, Aydın, Muğla, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük.

İSTANBUL 5 günlük hava durumu : Meteorolojinin yayınladığı son tahminlere göre İstanbul yarın yağmur altında olacak. Gök gürültülü sağanak yağışlar cuma günü de devam edecek. İstanbul'da yağmurla birlikte hava sıcaklığı az da olsa düşecek. İstanbul'un 5 günlük hava durumu tahmini şöyle:


ANKARA 5 günlük hava durumu tahmini : Ankara için yapılan son hava durumu tahmini yarın için uyarı veriyor. Gök gürültülü sağanak yağışlar yarın başlayacak ve cuma günü de Ankara'da etkili olmaya devam edecek. Ankara'nın 5 günlük hava durumu tahmini şöyle:


İZMİR 5 günlük hava durumu tahmini : İzmir için meteorolojinin yaptığı hava durumu tahminine göre yağışlar yarın öğle saatlerinde başlayacak. Saat 13.00'dan sonra İzmir'de etkisini artıracak olan gök gürültülü sağanak yağışlar gece yarısına kadar devam edecek. 5 günlük İzmir hava durumu tahmini şöyle:


8 Haziran perşembe gününün haritalı hava durumu tahmini de ağıdaki gibi:

9 Haziran cuma günü haritalı hava durumu tahmini :

ÖNCEKİ HABERLER
Aselsan'daki FETÖ operasyonunda kimler gözaltında?
LYS soruları 2017'de bu konuları bilen fark atacak!
Katar'dan kritik adım! Türkiye ve İran'la...
2017 polis tayinleri açıklandı!
İstanbul yeni bir meydan daha kazanıyor
Dünyanın ilk 'temiz eti' piyasaya sürülüyor! Laboratuvarda üretilen tavuk eti satılacak
Yorumlar 1 yorum