BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  GÜNCEL

23 Nisan kaç gün tatil 24 Nisan tatil mi?

H er yıl olduğu gibi bu senede 23 Nisan resmi tatil. Fakat bu sene 24 Nisan perşembe tatil olmayacak. Öğrencilere ve memurlara 24 nisanda tatil yok.

Abone ol

24 nisan cuma günü okullar tatil mi diye merak eden öğrencilere MEB en net cevabı verdi. 24 nisanda okullar tatil değil. Nabi Avcı 23 Nisan'da resmi tatil yapacak öğrencilerin 24 nisan cuma günü okula geleceklerini açıkladı.  Yani 24 Nisan'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler öğrencileri 24 Nisan’da eğitime devam edecek.

24-nisan-tatil-mi-meb-karari.jpg

 23 Nisan yaklaşırken öğrenciler de her yıl olduğu gibi bu sene de 24 Nisan’ın tatil olacağı beklentisi içindeydi. 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin tatil olduğunu açıklamış ancak 24 Nisan’da liselerde eğitime devam edileceğini duyurmuştu.

Bu yıl ise Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 İş Takvimi’ne göre de 23 Nisan Perşembe günü resmi tatil kapsamında yer alıyor. Bakanlık yetkilileri de 24 Nisan’ın tatil olmadığını doğruladı.  

26 Temmuz 2014’te Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde resmi tatil günlerinin Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile belirlendiği hatırlatıldı. Yönetmelikte,”Okulların hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışındaki resmi tatil günleri 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile 2012/3073 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan ‘Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’ hükümlerine göre belirlenir ve yıllık çalışma takviminde belirtilir “denildi. Bu takvime göre de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın olduğu gün resmi olarak tatil ancak 24 Nisan tatil değil.

ÖNCEKİ HABERLER
23 Nisan şiirleri en güzel kaynaklar
AB, Akdeniz'de ölüm yolculuklarını neden durduramıyor?
Akdeniz'de bir göçmen teknesi daha battı
Akaryakıtta tavan fiyat dönemi bitti!
Kılıçdaroğlu'ndan CHP-MHP-HDP koalisyonu açıklaması
Masterchef Sedat Tuncer kimdir yaşı kaç Sedat aslen nereli?
Yorumlar 1 yorum