HABER /  GÜNCEL

2018 hac fiyatları kişi başı oda fiyatı ne kadar oldu

2018 hac fiyatları, kişi başı otel odasında konaklama fiyatı ne kadar oldu? Binlerce hacı adayının merak ettiği konulardan biri olan 2018 hac fiyatları henüz netleşmedi. diyanet.gov.tr adresinde açıklanacak 2018 hac otel ücretleri internethaber'de olacak? Geçen sene oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL ödeyen bir hacı 2018 yılında ne kadar ücret ödeyecek? Yeni fiyat listesi haberimizde olacak.

2018 hac fiyatları tek kişilik, çift kişilik ve dört kişilik odada konaklama parası ne kadar oldu? 2018 hac fiyatları henüz Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanmadı. 1 Şubat Perşembe saat 11.00'de açıklanacak olan hac kura sonuçlarının ardından hacı adayları 2018 hac fiyatları ve hac otel fiyatlarını aramaya başlayacak.  Yüz binlerce kişinin başvuruda bulunduğu Hac fiyatları henüz açıklanmadı. Peki, hacı adaylarının merakla araştırdığı Hac fiyatları ne zaman açıklanacak? İşte, geçtiğimiz yılın fiyatlarından bazı detaylar

Vatandaşlar, kura sonuçlarına Diyanet İşleri Başkanlığının "http://hac.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.

2018 HAC FİYATLARI NE KADAR?:Hac ücretleri, ulaşım, konaklama, Arafat’ta klimalı çadır gibi hizmetlerin Suudi Arabistan Devleti’ne ödenen ücretler, sağlık, yemek, rehberlik, görevli personel giderleri, hacı adaylarına verilen malzemeler, kurban ve sair kalemler dikkate alınarak Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu tarafından belirlenmekte olduğu belirtildi.

2018 yılı hac ücretleri Suudi Arabistan para birimi Riyal olarak alınacaktır. 2018 yılı hac kuraları 25 Ocak 2018 Perşembe günü saat 11.00’de çekilecektir. Kurası çıkanların kesin kayıtları 29 Ocak 2018-09 Şubat 2018 tarihleri arasında il müftülüğünde yapılacaktır" şeklinde konuştu.

HAC KURALARI NASIL ÇEKİLİYOR?: Diyanet İşleri Başkanlığımızca, kuraya tabi tutulacak hacı adaylarının önemli bir bölümünün önceki yıllardan beri bekleyen ve bu yıl tekrar kayıt yenileten, bir kısmının da ilk kez ön kayıt yaptırmış olanlardan teşekkül etmesi sebebiyle, önceki yıllardan bekleyenlerin mağduriyetlerini belli oranda giderebilmek ve kendilerine daha fazla imkan sağlamak maksadıyla, kur’a çekiminde; kayıt yapılan yıllara göre kat sayı uygulanması ve kuranın; hacı adaylarının peş peşe girdiği kura sayısının kendisiyle çarpımı sonucu elde edilecek rakama göre çekilmesi benimsenmiştir.

HAC KAYITLARINDA KAT SAYI KURA SİSTEMİ NEDİR?: Örneğin Katsayılı kura sistemi ile 5 yıldır başvuru yapanların 25 kez, 4 yıldır kayıt yaptıranların 16, 3 yıldır kayıt yaptıranların 9, 2 yıldır kayıt yaptıranların 4 ve bu yıl ilk kez kayıt yaptıranların ise 1 kez ismi çıkmakta, böylece yeni kayıt yaptıranların heyecanı da her yıl devam etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2017 yılında Suudi yetkililerle imzaladığı protokolle birlikte ülkemizden kutsal topraklara gidecek kişi sayısı 80 bine çıkarılmıştı.

2017 yılında oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL, 3 kişilik odada kişi başı ücreti 14 bin TL, 4 kişilik odada kişi başı ücreti 12 bin 250 TL olarak belirlenmişti.

Otel tercihli konaklamalarda ise bu ücretler, 22 bin 750-24 bin 500 TL ile 27 bin 500-39 bin 750 TL olarak duyurulmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
"TSK sivilleri hedef aldı" diyen TRT spikeri hakkında soruşturma
Irkçı politikacı yine saçmaladı! İslam'ın Avrupa'da...
Türkiye'den Yunan Bakan'a Kardak dersi
NATO'dan Afrin açıklaması: Övgüler yağdırdı!
Mehmetçik'e destek için yürüyenlere ateş açıldı: Yaralılar var!
Deprem fay hattı sorgulama AFAD fay hattı nereden geçiyor
Yorumlar