BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  MİLLİ PİYANGO

2 Ocak 2019 Şans topu çekiliş sonucu

Milli Piyango idaresi tarafından çarşamba akşamları çekilişi yapılan 5+1 şans topu çekilişi yapıldı. İşte Şans topu'nda haftanın kazandıran rakamları

Abone ol

Şans topu 2 Ocak 2019 çekiliş sonuçları açıklandı. Her hafta Çarşamba akşamı yapılan Şans topu şans oyununun bu hafta 916. çekilişi yapıldı. İşte 2 Ocak şans topu çekiliş sonuçları 

2 Ocak Şans topu çekiliş sonucunda kazanan numaralar hangileri oldu. İşte Şans Topu sonuçları - 2 Ocak: 5 - 18 - 22 - 24 - 31 + 2

Şans Topu çekilişinde geçen hafta  2 kişi büyük ikramiyenin sahibi oldu. Geçen çekilişte dağıtılan büyük ikramiye 1.042.492,35 TL  oldu.

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir.

Şans Topu nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir? Şans Topu kazandığını nasıl anlarsın? 

Bildiğiniz gibi Şans Topu 34 rakam içinden 5 tane rakamı ve 14 rakam içinden 1 rakamı bulma üzerine dayalı bir oyundur. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve her çarşamba günü yapılan çekilişte 6 rakam tespit edilir ve 34+14 sayı içerisinden 5+1, 5, 4+1, 4, 3+1, 3, 2+1 ve 1+1 bilenlere ikramiye verilir.

Şans Topu Nasıl Oynanır?
Şans Topu Milli Piyango İdaresi bayilerinden kupon doldurarak veya otomatik olarak oynanır. Otomatik oyunda bayiye bu istek belirtilir ve makine tarafından rasgele sayılar seçilerek kupon oynanır ve bilet çıktısı müşteriye verilir.

Kupon doldurarak oynanmak istenirse 1’den 34’e kadar ve 1’den 14’e kadar rakamların bulunduğu beş kolondan oluşan kupon kaç kolon istenirse o kadar adet doldurularak oynanır. Bir kuponda beş kolon bulunur.

Şans Topu kolonunda 1’den 34’e kadar ve 1’den 14’e kadar bulunan rakamlardan toplam 6 tanesi işaretlenmek suretiyle oyun oynanır. 1-34 arası 5 rakam ve 1-14 arası 1 rakam işaretlenir. Oynanması istenen kolon kadar toplam 6 rakam işaretlenmek suretiyle devam edilir. Şans Topu kolon bedeli 1 TL’dir. Tam kupon oynanmak istenirse bir kuponda beş kolon olduğundan bir kupon bedeli 5 TL tutmaktadır. Kupon bayiye teslim edildiğinde, bayi tarafından verilen bilet çıktısı çekiliş sonuçlarının kontrol edilmesi ve isabet etmesi durumunda ikramiyenin alınabilmesi için saklanmalıdır.

Şans Topu Nasıl Kontrol Edilir?
Şans Topu çekilişi çarşamba günü yapılır. Çarşamba günü 21:00 ile 21:30 arasında çekilişi yapılıp resmi sonuçlar en geç 21:30’da yayınlanır.

Şans Topu resmi sonuçlarında çıkan 6 rakamı Lotom.net üzerinden öğrendikten sonra oynamış olduğumuz sayıların bulunduğu bilet çıktısından sayıların kontrol edilmesine geçilir. Her kolonda oynamış olduğumuz 6 adet numaranın sonuçlarda çıkan 6 numara arasında bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Trump'a göre duvarın parasını çoktan ödediler
Malatya'da okullara kar tatili!
Furkan Korkmaz'ın Dünya Kupası heyecanı!
Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde eğitime kar engeli
Erdoğan ile önemli konuları konuşacak
Eser Yenenler'in koronavirüs testi pozitif çıktı
Yorumlar 1 yorum