HABER /  GÜNCEL

16 Şubat Parçalı güneş tutulması Oğlak burcu neler bekliyor?

16 Şubat Cuma günü parçalı güneş tutulması yaşandı bu eşsiz görsel şölen Türkiye'den de izlendi. Peki parçalı güneş tutulmasının oğlak burcuna etkileri nasıl olacak 16 Şubat cuma parçalı güneş tutulması oğlak burc yorumları haberimizde.

16 Şubat parçalı güneş tutulması dün akşam Türkiye saati ile  21:55'te başladı ve 16 Şubat Cuma 01:47’de sona erdi.  Ay’ın Güneş’i kısmen örtmesi sonucunda oluşan parçalı güneş tutulması nedir, parçalı güneş tutulması oğlak burcunu nasıl etkileyecek?

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI OĞLAK BURCU ETKİSİ: Oğlaklar bu yıl kendinizle ilgili büyük sınavlar vereceğiniz ve çok daha fazla istediğiniz hayata geçiş yapacağınız bir yıldasınız. Bu tutulma döneminde de özellikle maddi konular ile ilgili yeni fikirler veya başlangıçlar temel gündeminiz olabilir. İş hayatınız ile ilgili şanslı bir dönemdesiniz. İşinizi değiştirebilir veya terfi alabilirsiniz. Bu aralar, hayat enerjinizi çevrenizdeki arkadaşlarınızdan, eşinizden, dostunuzdan alıyorsunuz desek olur.

Kafanızda ortaklık kurmak, evlenmek veya ciddi bir ilişkiye başlamak varsa, hiç beklemediğiniz tesadüfler ile hayatın size destek olacağını görebilirsiniz.

 PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI NEDİR: Parçalı Güneş tutulması 15 Şubat’ta gerçekleşecek. Antarktika’nın büyük kısmından ve Güney Amerika’nın güneyinden gözlenebilecek bu tutulma genel zamana göre 18.55’de başlayıp 22.47’de bitecek. Türkiye’den görülemeyecek bu tutulmada ay, güneşin yüzde 60’ını örtecek.

Güneş tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Tutulmanın olması için Ay’ın yeni ay evresinde olması ve Dünya’ya göre Güneş ile kavuşum halinde olması, yani yörünge düzleminin Dünya’nın Güneş çevresindeki yörünge düzlemi ile çakışması gerekir.

YILDA KAÇ KEZ GÜNEŞ TUTULMASI OLUR: Bir yıl içinde Ay, Dünya çevresinde yaklaşık on iki kez dönmesine karşın, Ay’ın yörünge düzlemi ile Dünya’nın yörünge düzlemi arasında beş derece kadar bir açı olması sonucu, Ay her defasında Güneş’in tam önünden geçmez ve dolayısıyla bu çakışma seyrek olarak oluşur. Bu yüzden, yılda iki ile beş arasında güneş tutulması gözlemlenir. Bunlardan en çok ikisi tam tutulma olabilir. Güneş tutulması Dünya üzerinde dar bir koridor izler. Bu yüzden herhangi bir bölge için güneş tutulması çok ender bir olaydır. Güneş tutulması, tam tutulma zamanı dışında asla çıplak göz ile izlenmemesi önerilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Süleyman Özışık: Cumhurbaşkanı şantaj yapmıyor
Hollanda iyice azıttı! Türkiye kini ile şok Ermeni kararı
Çağatay Akman kimdir son klibi Yüreğim Davacı yıktı geçti
Türk kuzenler katliamdan kıl payı kurtuldu! İşte anlattıkları...
16 Şubat Parçalı güneş tutulması Yay burcu beklenen haber!
22 Ocak evde bakım maaşı yatan iller listesi güncellendi
Yorumlar