BIST 1.198
DOLAR 7,94
EURO 9,39
ALTIN 484,94
HABER /  GÜNCEL

11 yaşındaki kız hamile! Asıl olay bebeğin babası...

İZMİR Kiraz’da 8 aylık hamile olduğu ortaya çıkan 13 yaşındaki M.A.'nın babası Ali A., doğacak bebek için “Bebeği devlet alsın, kızım bende kalsın” dedi.

Abone ol

İzmir'in Kiraz İlçesi'nde 13 Mart'ta rahatsızlanınca hastaneye götürülen 13 yaşındaki M.A. adlı küçük çocuğun 8 aylık hamile olduğu belirlendi.

Küçük kızın Y.K.'nın (28) cinsel istismarıyla hamile kaldığı iddia edildi. M.A.'nın 2015'te, yani 11 yaşındayken öz amcasının cinsel tacizine uğradığı ortaya çıktı. Bu iddialar üzerine  amca M.A. tutuklandı ve 15 gün cezaevinde yattı. Korumaya alınmayan ve ailesiyle kalmayı sürdüren çocuk, ifadesini değiştirerek “Amcam beni dövdüğü için bu iftirayı attım” dedi ve tacizci amca serbest kalıp, M.A. ile birlikte yaşadığı eve geri döndü.

BEBEĞİN BABASI KİM? 11 yaşındaki kızı hamile bırakan kişi DNA testi ile belirlenecek. Amca, şoför ve sütçüden örnek alındı. Bebeğin babasının hangisi olduğu merak konusu

AMCAM DEDİ BEBEĞİN BABASI SÜTÇÜ ÇIKTI
Bu olayın ardından M.A.'nın “Bana şoför S.O tecavüz etti” diyerek şikâyetçi olduğu belirtildi. Tutuklanan 22 yaşındaki şoför S.O. delil yetersizliği nedeniyle 3 ay sonra tahliye edildi. Küçük kızın çilesi bitmedi. 10 gün önce hamile kaldığı ortaya çıktı. 13 yaşındaki M. A.'nın “Biz birbirimizi seviyoruz, evleneceğiz” dediği ve aynı mahallede oturan sütçü Y.K. bunun üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 Ancak Y. K. küçük kız ile birlikte olmadığını, bebeğin babasının önceki kişiler olduğunu savunarak, DNA testi istedi. Savcılık aralarında öz amcasının da bulunduğu 3 kişiden, DNA örneği alınması yönünde karar verdi.

KÜRTAJ SÜRESİ DE GEÇTİ BEBEK DOĞACAK
Yaşadığı o kadar şeye rağmen ayakta kalmaya çalışan M.A., babası, amcası ve babaannesiyle kalmaya devam etti. M.A. kaldığı evden önceki gün yani geçen pazartesi alınıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı yurda yerleştirildi. Kürtaj süresi dolduğu için M.A.'nın gelecek ay bebeğini doğuracağı belirtildi. M.A.'nın babası Ali A. ise kızının eve geri gönderilmesini istedi ve ifadesinde maddi durumlarının iyi olmadığını, doğacak bebeğin devlet tarafından alınmasını talep ettiği öğrenildi.

“BEBEK VE AİLEYİ İNCELEYECEĞİZ”
Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü yetkilileri, mağdurun 13 yaşında olmasından dolayı karar vericinin anne olamayacağını belirterek, “Annenin kendisi çocuk. Bizler bebeğin ailede büyümesini isteriz. Ama aile ortamı yoksa, anne baba sahiplenmiyorsa devlet korumasına alırız. M. A.'nın durumu bebek doğduktan sonra belli olacak. Şimdi aile bebeği istemiyor ama karar değiştirip isteyebilir. Bebek için aileyi inceleyeceğiz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'dan Türkiye'ye şok suçlama!
ABD ve İngiltere'nin uçuş yasağı bu hisseleri vurdu
O Avrupa ülkesinden darbeci Türk subaylara izin
Mescide girince feci manzara ile karşılaştılar
İzdivaç programları için yarın kader günü
e nabız kayıt olma nasıl olur e nabız nedir nasıl girilir?
Yorumlar