Zuhal Topal'ın eşi Korhan Saygıner vatandaşlıktan çıkarıldı!

Zuhal Topal'ın eşi Korhan Saygıner, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Hükümeti tarafından vatandaşlıkları iptal edilen 175 kişinin bulunduğu listede yer aldı.

Zuhal Topal'ın eşi Korhan Saygıner vatandaşlıktan çıkarıldı!

KKTC Bakanlar Kurulu, 1200 kişilik vatandaşlık listesinde yaptığı değerlendirme ile 175 kişinin vatandaşlığını iptal etti. Gelen tepkiler üzerine KKTC İçişleri Bakanlığı vatandaşlığı iptal edilenler arasında güncelleme yaptı. İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, vatandaşlıkları iptal edilenlerin isimlerinin yayımlanması için Resmi Gazete’ye gönderildiğini açıkladı. Vatandaşlıkları iptal edilenlere mahkeme yolunun açık olduğunu belirten Baybars, 'istisnai' olarak verilen vatandaşlıklarda incelemelerin süreceğini söyledi.

Zuhal Topal'ın eşi Korhan Saygıner vatandaşlıktan çıkarıldı!

SUNUCU VE OYUNCU ZUHAL TOPAL’IN EŞİ DE ÇIKARTILDI: 2017 Şubat ayında Bakanlar Kurulu’nun aldığı ‘istisnai yurttaşlık’ kararıyla KKTC vatandaşlığına sahip olan Zuhal Topal’ın müzisyen eşi Korhan Saygıner de vatandaşlığı iptal edilen isimler arasında yer aldı.

Zuhal Topal'ın eşi Korhan Saygıner vatandaşlıktan çıkarıldı!

“İPTALLER GÖZDEN GEÇİRİLSİN”: Eski Ekonomi Bakanı ve ana muhalefet milletvekili Sunat Atun, hükümete çağrı yapmış ve vatandaşlık iptallerinin gözden geçirilmesini istemişti. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanayicileri arasında bulunan bazı iş adamlarının KKTC vatandaşlıklarının iptal edildiğini söyleyen Atun, “KKTCyi yurtdışında tanıtacaksak gönüllü elçilere ihtiyacımız var” demişti.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro