Zeynep Değirmencioğlu ne kadar yaşlanmış!

Zeynep Değirmencioğlu'nu hepimiz Yeşilçam'daki 'Ayşecik' rolüyle tanıyoruz. Hem muzır halleri hem yufka yüreğiyle bir dönem adından oldukça söz ettirmişti. Peki şimdilerde neler yapıyor? İşte Zeynep Değirmencioğlu'nun son hali.

Zeynep Değirmencioğlu ne kadar yaşlanmış!

Zeynep Değirmencioğlu'nu hepimiz Yeşilçam'daki 'Ayşecik' rolüyle tanıyoruz. Hem muzır halleri hem yufka yüreğiyle bir dönem adından oldukça söz ettirmişti. Ancak 'Ayşecik' yani Zeynep Değirmencioğlu artık aktif olarka oyunculuk yapmıyor, sinemadan elini eteğini çekti. Peki Zeynep Değirmencioğlu şimdilerde neler yapıyor? İşte Yeşilçam'ın 'Ayşecik'i Zeynep Değirmencioğlu'nun son hali...

Zeynep Değirmencioğlu ne kadar yaşlanmış!

Zeynep Değirmencioğlu 12 Eylül 1954 yılında İstanbul'da doğdu. Beyazperdeye henüz iki yaşındayken "Papatya" filmiyle geçti. Daha sonra "Duvaklı Göl", "Funda" gibi filmlerde, çocuk yıldız olarak göründü. Ama esas ününü 1960’da “Ayşecik” filmleri ile yaptı.

Zeynep Değirmencioğlu ne kadar yaşlanmış!

"Ayşecik", Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı.

Zeynep Değirmencioğlu ne kadar yaşlanmış!

Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü. Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu’nun kızı, kendisi gibi çocuk yaşta Yeşilçam filmlerinde rol almış olan ve Ömercik adı ile ünlenen Ömer Dönmez'in kuzenidir.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro