eposta yazdır zoom+ zoom-

Yıldırım'dan Türkiye'de yaşayan Musevilere mesaj

Yıldırım'dan Türkiye'de yaşayan Musevilere mesaj

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik yaptırımlarını eleştirdi, Türkiye'de yaşayan Musevilere güven mesajı verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-07-2017 13:37 - Güncelleme: 23-07-2017 13:37

Başbakan Binali Yıldırım, Mescid-i Aksa protestolarıyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Terör, tüm insanlık için ortak tehdittir. Terörün dini, dili, ırkı olmaz. Bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. Herhangi bir nedenle müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişlerinin kısıtlanması asla kabul edilemez. İsrail yönetiminin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bir an önce bu yanlıştan geri dönmesini bekliyoruz. 

MUSEVİLERE GÜVEN VERDİ

Yüzyıllardır birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız, toplumsal zenginliğimizin en önemli unsurlarındandır. Bizler; din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın farklılıkları zenginlik addeden bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu nedenle Musevi vatandaşlarımızın ibadethanelerine yönelik eylemleri doğru bulmuyor, vatandaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yıldırım'dan Türkiye'de yaşayan Musevilere mesaj haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Misafir 24 Temmuz 2017 09:43 türkiye ırak ve suriye deki işgal ve misak ı milli işgal projeleri dolaysı ile dünya kamuoyu nezdinde maskesi düştü.hem iç hem dış politikada bir de katar a destek kırizini yaşadılar.itibarları yerlerde sürünüyor.bunaldılar.işte bu sırada israil in mescid i aksa krizi çıktı.türkler başladılar yine ezilenlerin hamisi rolünü oynamaya.türkleri bu fırsatı veren israil ile türkiye danışıklı dövüş içinde.bunalan türkiye ye can suyu vermek için, israil desteği devreye girdi.mescid i aksa olayı israil in kasıtlı ve bilinçli olarak türk siyasetçilere açıktan verdiği bir destekten ibarettir.böyle oyunlara daha da şahit olacağız galiba.

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro