Verdiğiniz kiloyu geri mi alıyorsunuz? Bu 5 öneriye bakın

Fazla kilolar nasıl verilir? Zayıflamak için yaptığınız diyetlerin çoğu işe yaramıyor mu? Kalıcı kilo vermek için en önemli öğün olan kahvaltının yapılması çok önemli. Öte yandan yeterli miktarda su tüketimi ve sabah egzersizi de yağ yakımını önemli ölçüde artıracaktır.

Verdiğiniz kiloyu geri mi alıyorsunuz? Bu 5 öneriye bakın

Çalışan kadınların birçoğu zamansızlık ya da iştahsızlık nedeniyle günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı geçiştiriyorlar. Fakat bu durum metabolizma üzerinde ciddi bir etki yaratıp bir sonraki öğünde daha çok yemek yememize yol açıyor. Diyet Uzmanı Yeşim Özcan bu tür beslenmenin vücudun yağ depolarını arttırdığını ve dolayısıyla kilo almaya sebep olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam ediyor:

Verdiğiniz kiloyu geri mi alıyorsunuz? Bu 5 öneriye bakın

1- KAHVALTI YAPIN: “Hatta kan şekeri seviyenizin de düzeni bozulduğu için özellikle gece yemek yeme sendromuna da neden olabiliyor. Yapılan birçok çalışma iyi bir kahvaltıyla güne başlayanların kilo vermede daha başarılı oldukları ve iştah kontrolünü daha iyi yönettiklerini gösteriyor. Bu nedenle her gün kahvaltıya zaman ayırıp kilo vermenizi kolaylaştırabilir, varsa ani yemek ataklarınızı önleyebilirsiniz.”

Verdiğiniz kiloyu geri mi alıyorsunuz? Bu 5 öneriye bakın

2- SUSUZ KALMAYIN: Kilo problemi yaşamanızın başlıca sebebi birçok sağlık sorununda olduğu gibi yeteri kadar su içmemeniz olabilir. Vücudun en çok gereksinim duyduğu besin öğesi olan su, metabolizmanızın çalışmasında ve yağ yakımında oldukça önemli bir göreve sahip. Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan kadınların günde ortalama 10-12 bardak, erkeklerin de 12-14 bardak su içmesi gerektiğini belirterek, su içmek için susama hissini beklemememiz gerektiğini vurguluyor.

Verdiğiniz kiloyu geri mi alıyorsunuz? Bu 5 öneriye bakın

3- TUZU KISITLAYIN: Özellikle mevsim geçişlerinde vücudunuz sıvı tutarak ödem biriktirebiliyor. Bunun sonucunda elde, ayaklarda ve göbek çevresinde yoğun şişlikler hissedilebiliyor. Vücuttaki ödem problemine öncelikli ve en doğru çözüm günlük tuz tüketimini 4-5 gram arasında kısıtlamaktan geçiyor. Yemeklerinizde tuz kullanmak yerine baharatlardan yararlanın. Bunun yanı sıra vücudunuzdaki ödemi atmak için tansiyon probleminiz olmadığı takdirde, günde 2-3 fincan tüketebilirsiniz.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro