Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi nedir?

Ufak Tefek Cinayetler de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi, dün akşamın en çok merak edilenlerinden oldu? Peki Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi nedir, zararları nelerdir? İşte detaylar.

Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi nedir?

Ekranların yeni fenomeni olmaya aday olan Ufak Tefek Cinayetler dizisi dün akşam yayınlanan bölümüyle yine nefes kesti. Oya, Merve, Pelin ve Arzu adlı dört ana karakterin etrafında dönen, geçmişten gelen hesaplaşmaların gün yüzüne çıktığı sessiz bir savaşın hakim sürdüğü dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen yer alıyor. Dizinin dün akşam yayınlanan bölümünün nefes kestiğini söylemiştik. Dizinin bu bölümünde gözünü intikam bürüyen Oya (Kadın doktoru), hastası ve hasmı Merve'ye bir iğne yaptı ve herkes bu iğnenin ne olduğunu merak eder oldu. Oya'nın Merve'ya yaptığı iğnenin adı: pestisit. Peki pestisit iğnesi nedir ve gerçekten bir insan öldürebilir mi? İşte pestisit iğnesine dair tüm detaylar.

Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi nedir?

NEDİR BU PESTİSİT İĞNESİ?
Pestisit nedir, türleri ve zararları nelerdir sorusu birçok vatandaş tarafından en çok sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı sınıflandırmada en çok kullanılan 700 civarındaki pestisitin 33'ü insan sağlığına çok zararlı, 48'i oldukça tehlikeli, 118'i orta derecede tehlikeli ve 239'u da daha az tehlikeli grupta yer alıyor. Peki, Pestisit nedir? Pestisit türleri ve zararları nelerdir?

Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi nedir?

Pestisit, zararlı organizmaları engellemek, kontrol altına almak ya da zararlarını azaltmak için kullanılan madde ya da maddelerden oluşan karışımlardır. Pestisit, kimyasal bir madde, virüs ya da bakteri gibi biyolojik bir ajan, antimikrobik, dezenfektan ya da herhangi bir araç olabilir. Zararlı organizmalar, insanların besin kaynaklarına, mal varlıklarına zarar veren, hastalık yayan böcekler, bitki patojenleri, yabani otlar, yumuşakçalar, kuşlar, memeliler, balıklar, solucanlar ve mikroplar olabilir. Her ne kadar pestisitlerin kullanılmasının bazı yararları olsa da insanlar ve diğer hayvanlar için potansiyel toksisiteleri nedeniyle bazı sorunlar da yaratabilir.

Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın Merve'ye yaptığı pestisit iğnesi nedir?

PESTİSİT TÜRLERİ NELERDİR?
İnsektisit : Böcek, haşerelere karşı kullanılan ilaçlardır.
Fungusit : Funguslara (Mantar) karşı kullanılan ilaçlardır.
Herbisit : Yabancı otlara karşı kullanılan ilaçlardır.
Mollusit : Yumuşakçalara karşı kullanılan ilaçlardır.
Rodentisit : Kemirgenlere karşı kullanılan ilaçlardır.
Nematisit : Nematotlara karşı kullanılan ilaçlardır.
Akarisit : Akarlara karşı kullanılan ilaçlardır.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro