eposta yazdır zoom+ zoom-

Tuncay Özkan tutuklandı

Tuncay Özkan tutuklandı

Ergenekon'da flaş tutuklamalar. Aralarında Tuncay Özkan'ın da bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-09-2008 20:15 - Güncelleme: 21-10-2015 07:52

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan Tuncay Özkan, Adil Serdar Saçan ve Gürbüz Çapan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

Gazeteci Tuncay Özkan ve diğer 5 şüphelinin tutuklanma gerekçeleri, ''Ergenekon terör örgütüne üye olmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak''

Nöbetçi hakimin dosyayı incelemesinin ardından saat 03.00'te başlayan nöbetçi mahkeme sorgusu, saat 07.00 sıralarında sonuçlandı.

Tuncay Özkan, Adil Serdar Saçan, Gürbüz Çapan, Tanju Güvendiren, Emcet Olcaytu ve Hüseyin Nazlıkul'un, ''Ergenekon terör örgütü üyesi olmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak'' suçundan sevk edildikleri İstanbul nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandıkları belirtildi.

METRİS CEZAEVİNE GÖTÜRÜLDÜLER

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi, Metris Cezaevi'ne gönderildi. 

Nöbetçi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin tutuklama kararının ardından, gazeteci Tuncay Özkan, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eski avukatı ve Aydınlık dergisi yazarı Emcet Olcaytu ve tıp doktoru Hüseyin Nazlıkul, geniş güvenlik önlemleri altında adliyenin üst kapısından çıkarılarak, Metris Cezaevi'ne götürüldü. Bu kişilerin daha sonra nakillerinin yapılacağı öğrenildi. 

HEPİMİZ GÜRBÜZ ÇAPAN'IZ EYLEMİ

Bu arada, adliye bahçesinde bekleyen bir grup, Gürbüz Çapan'ın, üzerinde ''Yalnız değilsin'' yazılı fotoğraflarını taşıyarak, ''Onurlu Başkan Gürbüz Çapan'' ve ''Hepimiz birer Gürbüz Çapan'ız'' sloganları attı. 

Adliye bahçesinde bekleyen bazı gruplar da şüphelilere alkışlarla destekte bulundular.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro