Tayfun Hong Kong'da her şeyi uçurdu

Hong Kong'ta ve Çin'in güneyinde gerçekleşen tayfun sonrası hayat neredeyse durma noktasına geldi. Hong Kong'ta yetkililer 3 kişinin tayfun sebebiyle hayatını kaybettiğini ve 34 kişinin de yaralandığını söyledi.

Hong Kong'ta etkisini gösteren tayfun hayatını durma noktasına getirdi. Çin'in güney bölgesinde de etkili olan tayfun sebebiyle 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Hong Kong’da gerçekleşen tayfun sonrası sokaklar sel bastı. Güney Çin’de ise uçuşların iptal edildiği öğrenildi. Hato adı verilen tayfun Hong Kong’ta ağaçları yerinden söktü, sokakları sel bastı.

450 UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Tayfun sebebiyle Asya’nın iş merkezi olan Hong Kong’ta iş yerlerini kapatıldı. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Hong Kong’ta 34 kişinin tayfun sebebiyle yaralandığını ve kişinin de öldü. 450 den fazla uçuşun iptal edildiği Hong Kong’ta finansal pazardaki işlemlere ara verildiği öğrenildi. Hato tayfunu 2012’den beri Hong Kong’ta yaşanan en büyük tayfun oldu.

  • Güncel 23 Ağustos 2017 12:17
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Tayfun Hong Kong'da her şeyi uçurdu videosuna yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro