eposta yazdır zoom+ zoom-

Şırnak'ta askeri birliğe saldırı: 3 asker yaralandı!

Şırnak'ta askeri birliğe saldırı: 3 asker yaralandı!

PKK'lılar Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde,Jandarma Karakolu'na taciz ateşi açtı. 3 asker yaralandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-08-2015 05:05 - Güncelleme: 25-10-2015 08:26

Beytüşşebap İlçesi'ne yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunan Ayvalık Köyü'ndeki jandarma karakoluna saat 21.30 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından roketatar ve ağır silahlarla taciz ateşi açıldı. Açılan ilk ateşte biri ağır olmak üzere 3 asker yaralandı.

Karakolda nöbet tutan askerlerin PKK'lılara karşılık vermesi üzerine yoğun ateş altında kalan teröristler, geldikleri derin vadilere doğru kaçtı. PKK'lıların kaçtığı bölgeye, Ayvalık Jandarma Karkolu'ndaki birlik tarafından top atışı yapıldı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan taarruz helikopterleri de PKK'lıların kaçtığı bölgeyi yoğun ateş altına aldı.

Öte yandan yaralanan askerler helikopterlerle hastaneye kaldırılıp tedaviye alındı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Şırnak'ta askeri birliğe saldırı: 3 asker yaralandı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • kundemacı 22 Ağustos 2015 11:01 ASkere ve karakollara sldırıyor ve kaçıyorlar polis ve askeri beşlerine çekmeye çalışıyorlar. İki üç yıldır çözüm süreci adı altında kendilerine tanınan fırsatlarla yolları patlayıcılarla doldurdular. Şimdi asker ve polisi üzerlerine çekerek çözüm süreci içerisinde yollara yerleştirdikleri patlayıcılarla asker ve polis öldürmeye çalışıyorlar. Asker kışlasından, polis karakolundan çıkmadan olduğu yerden karşılık veriyor. Abdullah Öcalan ile işbirliği yapanlar gitsin bu teröristleri yakalasın ve süreci sürdürsünler.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro