eposta yazdır zoom+ zoom-

Şener Tekirdağ'da umduğunu bulamadı

Şener Tekirdağ'da umduğunu bulamadı

Tekirdağ'da halka seslenen Abdüllatif Şener Cengiz Topel Meydanı'nda düzenlenen mitingde az katılım görüldü.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-05-2010 23:56 - Güncelleme: 13-10-2015 14:14

Türkiye Partisi Lideri Abdüllatif Şener, Tekirdağ Cengiz Topel Meydanı'nda  düzenlenen mitingde umduğunu bulamadı...

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Tekirdağ'da esnafı ziyaret etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''YSK'nın referandum için karar verdiği 12 Eylül 2010 tarihi anayasa kurallarına uygundur. YSK'nın bu kararına herkesin saygı göstermesi gerekir'' dedi.

Şener, ''12 Eylül olarak belirlenen referandum tarihini nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) belirlediği bu tarihin, anayasa ve yasalardan kaynaklandığını söyledi. Anayasanın 79. maddesinin açık olduğunu ve kanunda referandumun seçim niteliğinde görüldüğünü ifade eden Şener, ''YSK'nın referandum için karar verdiği 12 Eylül 2010 tarihi anayasa kurallarına uygundur. YSK'nın bu kararına herkesin saygı göstermesi gerekir'' dedi.

Anayasa paketinde doğru maddeler olduğu gibi gereksiz ve sakıncalı maddelerin de yer aldığını ifade eden Şener, ''Ancak iktidar partisi önümüze seçenek koymamıştır. Beğendiğin maddelere evet, beğenmediğin maddelere hayır diyemezsin. İster beğen ister beğenme, ya toptan evet diyeceksin ya da toptan hayır diyeceksin. Bu ülkedeki seçmenin özgürce oy verme hakkı elinden alınmıştır. Özellikle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin atanmasıyla ilgili yapılan değişikliğin yargıyı ücra köşelere
kadar siyasallaştıracağı kanaatindeyiz''
diye konuştu.

Cengiz Topel Meydanı'nda düzenlenen mitingde az katılım görüldü. Şener, konuşmasında iktidar partisini özelleştirme politikalarından dolayı ağır bir dille eleştirdi. Dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'deki gibi özelleştirme olmadığını iddia eden Şener, ''Ülkenin limanları ve stratejik öneme sahip diğer sektörleri dahi yabancılaştırıldı'' dedi.
Şener, mitingin ardından partisinin il başkanlığının açılışını yaptı.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro